Giełda Bybit nie będzie obsługiwać chińskich adresów IP

Chińskie obostrzenia zbierają żniwo

Bybit przestanie obsługiwać użytkowników z Chin z powodu ograniczeń nałożonych przez chińskie władze.

Giełda kryptowalut Bybit ostrzega, że ​​właściciele chińskich adresów IP stracą dostęp do narzędzi strony od 15 czerwca. Zgodnie z komunikatem na oficjalnej stronie giełdy, strona jest zmuszona do uniemożliwienia dostępu do handlu użytkownikom z Chin.

Zgodnie z przekazem mieszkańcy Chin utracą dostęp do ofert, zamówień i innych narzędzi platformy. Prawdopodobnie decyzja giełdy ma związek z działaniami chińskich władz .

Wcześniej wiceprezydent KRLD Liu ogłosił zamiar Chin do wzmocnienia kontroli nad wydobyciem i handlem aktywami cyfrowymi. Oświadczenie mówi o potrzebie „zaprzestania nielegalnych działań związanych z wydobyciem i handlem bitcoinami, a tym samym zapobieżeniu przeniesieniu ryzyka, jakie ponosi indywidualny inwestor na pole publiczne”.

Bybit jest obecnie jedną z 300 największych giełd kryptowalut w rankingu CoinMarketCap. Według platformy rankingowej liczba klientów giełdy kryptowalut wynosi 1,6 mln.

Przypomnijmy, że wcześniej giełdy Huobi i OKEx ograniczyły listę usług dla mieszkańców Chin. Pod presją chińskich władz na górników i innych uczestników branży kryptograficznej mieszkańcy kraju zaczęli masowo sprzedawać Tether (USDT) za juana na platformach OTC.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.