Największe uniwersytety świata inwestują w fundusze kryptowalutowe

Co najmniej pięć znanych uniwersytetów, w tym Harvard, Stanford i MIT, zainwestowało w kryptowaluty.

Choć nie jest to zbyt imponująca skala, oznacza ewoluującą tendencję do stopniowego zwiększania inwestycji instytucjonalnych w sektorze kryptowalut.

Według ostatnich doniesień, Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Stanford, Massachusetts Institute of Technology, Dartmouth College i University of North Carolina zainwestowały w co najmniej jeden fundusz kryptowalut.

Całkowita zainwestowana kwota wynosi dziesiątki milionów dolarów, jak podaje The Information Outlet. Inwestycje zostały dokonane zarówno w kryptowalutach, jak i firmach blockchain.

Ten ruch ze strony inwestorów instytucjonalnych od dawna był przewidywany przez inwestorów kryptowalutowych i analityków, takich jak Mike Novogratz, który przewidział to w perspektywie kolejnego rynku byka na Bitcoinie. Ari Paul, menadżer funduszu kryptowalut i były menedżer portfela na uniwersytecie w Chicago, powiedział w kwietniu, że wierzy, że wiele instytucji będzie zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty, ale czekały na znane instytucje, takie jak Yale, aby wykonać pierwszy ruch.

Warto również zauważyć, że według ostatniego badania Fundstrat większość dużych posiadaczy instytucjonalnych uważa, że odwrócenie kursu bitcoin ma nastąpić w najbliższej przyszłości, a 57% respondentów jest przekonanych, że cena bitcoina prawdopodobnie osiągnie 15 000 USD. Do końca tego roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.