Michael van de Popp: „Korekta Bitcoina nastąpi, gdy osiągnie 53 000 dolarów”

Najpierw 53000 USD, później korekta

Znany analityk kryptowalut Michael van de Popp podzielił się swoją opinią na temat obecnego zwyżkowego trendu Bitcoina i jego perspektyw na przyszłość, a także udzielił inwestorom rekomendacji dotyczących inwestowania w BTC.

Michael van de Poppe zauważył, że Bitcoin przekroczył już granicę 50 000 dolarów i nadal rośnie, więc teraz głównym pytaniem dla traderów jest to, jak zmieni się jego kurs w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Analityk zauważył, że przed pojawieniem się w USA kasowych funduszy ETF Bitcoin, cena Bitcoina wzrosła z 25 000 dolarów do 49 000 dolarów. Jednak zdaniem tradera nastroje rynkowe są zawsze złym wskaźnikiem. Michael van de Popp wyjaśnił, że jeszcze zanim ETF został zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych, nadzieje na potencjalny nowy szczyt dla Bitcoina rosły.

Oznacza to, że nastroje rynkowe często przekraczają rzeczywistość, co skutkuje nadmiernymi ruchami cen. Analityk zauważył faktyczną korektę kursu Bitcoina z 49 000 dolarów na 39 000 dolarów w związku z odpływem środków z funduszu GBTC firmy Grayscale.

Odpływ ten będzie nadal miał negatywny wpływ na rynki, co doprowadzi do korekty na Bitcoinie, jest pewien Michael van de Popp. Analityk namawiał traderów i inwestorów do stosowania strategii opartej na ich tolerancji ryzyka. Doradził inwestorom krótkoterminowym, aby zachowali ostrożność, zwłaszcza gdy rynek szybko rośnie.

Przykładowo, jeśli trader na krótki okres czasu kupuje kryptowalutę, której kurs w ciągu 10 dni wzrósł o 35%, wówczas zakup ten może okazać się dla niego nieopłacalny. Van de Popp spodziewa się, że wycofanie Bitcoina może nastąpić, gdy osiągnie poziom 53 000-58 000 dolarów.Jeśli chodzi o inwestorów długoterminowych, powinni oni poczekać na korektę w wysokości 20-40% przed wejściem na rynek.

Jeśli kupujesz Bitcoin z zamiarem trzymania go przez dwa do trzech lat i jeśli uważasz, że Bitcoin wzrośnie w tym okresie do 150 000 dolarów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupił go po tych cenach” – napisał analityk.

Comments (No)

Leave a Reply