White Paper Bitcoina ukryty w urządzeniach Apple z nowszymi wersjami systemu macOS

Biała Księga Bitcoin w każdym nowym MacBooku

Niezależny bloger, Andy Baio, napisał dzisiaj, że odkrył, że white paper bitcoina jest ukryta na każdym komputerze MacBook firmy Apple z nowszymi wersjami oprogramowania macOS.

Plik można znaleźć we wszystkich wersjach macOS od Mojave (10.14.0) do bieżącej wersji, Ventura (13.3), ale nie ma go w High Sierra (10.13) ani wcześniejszych.”

Jak użytkownicy MacBooka mogą sprawdzić czy mają u siebie White Paper Bitcoina?
Kroki są dość proste. Najpierw trzeba otworzyć „Terminal” i wpisać poniższe polecenie:

open /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf

Jeśli korzystasz z macOS 10.14 lub nowszego, plik PDF z White Paperem Bitcoina otworzy się w „Podglądzie”.

Według Baio, w narzędziu „Image Capture”, White Paper Bitcoina jest używany jako „przykładowy dokument dla urządzenia o nazwie Virtual Scanner II”. Co warto zauważyć, jest ono ukryte lub niezainstalowane dla wszystkich domyślnie. Mimo to, bloger zaznaczył, że „nie jest jasne”, dlaczego jest ukryte ani do czego dokładnie jest używane.

W „Image Capture” wybierz urządzenie „Virtual Scanner II”, jeśli istnieje, a w „Szczegółach” ustaw „Media” na „Dokument” oraz „Media DPI” na „72 DPI”. W rezultacie pojawi się podgląd pierwszej strony księgi opisującej Bitcoina autorstw Satoshi Nakamoto (miał wczoraj urodziny tk 05.04.2023).

Teraz można się zastanawiać, dlaczego spośród wszystkich dokumentów, to właśnie Biała Księga Bitcoina jest ukryta na urządzeniach Apple? Niestety, na ten temat nie ma wiele informacji w Internecie. Niemniej, prowadzi to do spekulacji i niepotwierdzonych teorii, że tajny zwolennik Bitcoina mógłby pracować w Apple. Z drugiej strony, White Paper mógł być po prostu „wygodnym, lekkim wielostronicowym dokumentem PDF do celów testowych”, który nie był przeznaczony dla użytkowników końcowych.

źródło: https://watcher.guru/news/bitcoin-whitepaper-is-hidden-on-every-apple-macbook-with-recent-versions-of-macos?c=422

Comments (No)

Leave a Reply