Założyciel IOTA rekompensuje straty użytkowników ze środków własnych

W sobotę 7 marca upływa termin przeznaczony dla użytkowników IOTA na przeniesienie zasobów do nowych portfeli Trinity. Jednocześnie założyciel projektu David Sonstebo zapowiedział, że ze środków własnych zrekompensuje straty użytkowników dotkniętych kradzieżą funduszy w lutym.

Według Sonstebo firma prawnicza prowadząca sprawę nie zdążyła przedstawić planu kompensacyjnego na czas i ocenić odpowiedzialności twórców projektu.

Uruchomiłem projekt IOTA i byłem współzałożycielem Fundacji IOTA i uważam się za odpowiedzialnego za to, że nie mogłem zapobiec takiej sytuacji. Wszyscy ci użytkownicy są niewinnymi ofiarami ” – powiedział.

Według Sonstebo na ten cel zostanie wykorzystana znaczna część jego funduszy własnych. Dodał również, że w tej chwili projekt IOTA jest bardzo blisko pełnego wdrożenia technologii i osiągnięcia dystrybucji masowej.

Jednocześnie Fundacja IOTA kontynuuje współpracę z organami ścigania i nie traci nadziei na znalezienie przestępcy stojącego za kradzieżą.

Nadal zamierzamy go znaleźć, ale sprawa podlega jurysdykcji władz i nie mogę ujawnić wszystkich szczegółów. Nie chcę pokładać fałszywych nadziei. Przed nami zbyt wiele wspaniałych wiadomości, którymi należy się zająć ”- dodał Sonstebo.

12 lutego napastnicy wykradli fundusze z kilku portfeli Trinity, rzekomo uzyskując wcześniej dostęp do fraz źródłowych. Straty wyniosły około 2,4 miliona dolarów.

Podczas dochodzenia w sprawie incydentu zespół IOTA zatrzymał transfer aktywów w sieci, przerywając pracę koordynatora, mechanizmu potwierdzania transakcji. Później programiści wprowadzili bezpieczną wersję portfela, ale sieć nie została wznowiona.

Na początku tego tygodnia programiści zalecili użycie narzędzia Seed Migration Tool do migracji tokenów na nowe bezpieczne adresy.

Comments (No)

Leave a Reply