Nubank uruchamia własny token Nucoin

Nubank z własnym tokenem

Brazylijski Nubank, jeden z największych neobanków w Ameryce Łacińskiej, ogłosił wprowadzenie własnego tokena lojalnościowego Nucoin, wspieranego przez platformę blockchain Polygon.

Nubank ogłosił pierwszą emisję i bezpłatną dystrybucję tokenów Nucoin wśród 80% swoich klientów.

Transakcje tokenami Nucoin będą dostępne dla użytkowników za pośrednictwem aplikacji online Nubank. Tak więc, w przeciwieństwie do tradycyjnych rodzajów aktywów kryptograficznych, emisja i obrót Nucoin nie oznacza tworzenia rynku wtórnego i wycofania tego aktywa do prywatnych portfeli klientów banków.

Mimo to posiadacze Nucoina będą mieli możliwość zamrożenia swoich aktywów kryptograficznych na określony czas w celu zwiększenia poziomu uczestnictwa w programach lojalnościowych banku lub wymiany tokenów na gotówkę poprzez oferowanie ich innym klientom neobanku.

Projekt został ogłoszony przez bank w październiku ubiegłego roku, w ramach tworzenia nowego programu lojalnościowego i motywacyjnego dla klientów.

W sierpniu zeszłego roku podobną inicjatywę uruchomiła Mercado Libre, firma zajmująca się handlem detalicznym i usługami finansowymi w Brazylii. Firma wydała własny token o nazwie MercadoCoin.

Comments (No)

Leave a Reply