Square Jacka Dorseya z 2,72 mld dolarów przychodów ze sprzedaży bitcoinów w drugim kwartale i 45 milionów dolarów strat na własnych inwestycjach

Platforma płatnicza Square, stworzona przez CEO Twittera Jacka Dorseya, odnotowała trzykrotny wzrost przychodów z bitcoinów z 875 mln USD do 2,72 mld USD w drugim kwartale 2021 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zysk wzrósł z 17 mln $ do 55 mln $. Przychód netto z wyłączeniem bitcoina wyniósł 1,96 mld $.

Jak zauważa firma w opublikowanym w niedzielę sprawozdaniu finansowym, wyniki znalazły pozytywne odzwierciedlenie we wzroście cen bitcoina i aktywności związanej z kryptowalutami. Jednocześnie dochód bitcoin i dochód netto spadły w porównaniu z poprzednim kwartałem, głównie ze względu na spadek aktywności traderów. W przyszłości firma spodziewa się również wahań w tym kierunku, w zależności od popytu klientów na bitcoin i jego kursu.

Ponadto firma Square odnotowała w drugim kwartale stratę z tytułu utraty wartości własnych aktywów bitcoin w wysokości 45 milionów dolarów. Square pozyskał bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów w czwartym kwartale 2020 roku i 170 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Square spodziewa się, że zwiększy bazę użytkowników swojej aplikacji Cash App, która sprzedaje bitcoiny. Square kupił australijską firmę płatniczą Afterpay za 29 mld dolarów. „Klienci Afterpay będą mogli korzystać z instrumentów finansowych Cash App, w tym przelewów pieniężnych, kupowania akcji i bitcoinów, Cash Boost i innych” – podała firma w oświadczeniu.

raport: https://s27.q4cdn.com/311240100/files/doc_financials/2021/q2/2Q21-Square-Second-Quarter-Shareholder-Letter.pdf

Comments (No)

Leave a Reply