Nowy wirus Mystic Stealer kradnie hasła i klucze z portfeli krypto

Mystic Stealer – nowa generacja wirusów

Analitycy cyberbezpieczeństwa z firm Zscaler i Cyfirma ostrzegają przed nowym wirusem o nazwie Mystic Stealer, który kradnie hasła lub klucze z portfeli kryptograficznych.

To złośliwe oprogramowanie stanowi poważne zagrożenie dla użytkowników, ponieważ jest w stanie wykraść dane uwierzytelniające z ponad 40 popularnych przeglądarek, w tym Chrome, Edge, Firefox, Opera i Vivaldi. Wirus może również kraść dane uwierzytelniające Telegrama. A zagrożeni są użytkownicy systemu Windows prawie wszystkich wersji.

Wirus atakuje popularne aplikacje, takie jak MetaMask, Coinbase Wallet, Binance, Rabby Wallet, OKX Wallet, OneKey i inne. Wiadomo, że pierwsza wersja Mystic Stealer pojawiła się pod koniec kwietnia 2023 roku. Analitycy twierdzą, że taki program można kupić za 150 dolarów miesięcznie.

Obecnie hakerzy aktywnie pracują nad nową aktualizacją wirusa. Twórcy wirusa utrzymują również kanał w komunikatorze Telegram o nazwie Mystic Stealer News. Ten kanał publikuje wiadomości o rozwoju wirusa, omawia różne funkcje i inne powiązane kwestie.

Comments (No)

Leave a Reply