Telegram oferuje zwrot 1,7 mld USD swoim inwestorom

Telegram obiecywał zwrócić inwestorom pieniądze ze sprzedaży tokena sieci Telegram, jeśli sieć ta nie uruchomi się w określonym terminie. Teraz ten termin minął.

Telegram, grupa stojąca za tytułową aplikacją do przesyłania wiadomości o kapitale 400 milionów USD, podobno zamierza zwrócić 1,2 miliarda dolarów wszystkim inwestorom którzy zakupili tokeny w 2018 r. Sieć Blockchain Telegram, która miała zostać właśnie uruchomiona planuje dalsze opóźnienie. Opóźnienie uruchomienia sieci ma związek z trwającym procesem z SEC.

Zgodnie z listem do inwestorów otrzymanym przez CoinDesk, Telegram oferuje oddanie do 72% udziałów każdego inwestora. Poza tym Telegram oferuje inwestorom „alternatywną opcję otrzymania 110% pierwotnej inwestycji do 30 kwietnia 2021 r., Czyli o 53% więcej niż kwota wypowiedzenia”.

Telegram przekazał inwestorom, że „kontynuuje rozmowy z odpowiednimi władzami” i że inwestorzy mogą mieć prawo do „GRAM’ów lub potencjalnie innej kryptowaluty na takich samych warunkach jak w pierwotnych umowach zakupu”.

Decyzjia o zwrocie pieniędzy inwestorów jest praktycznie przesądzona a sam Telegram w początkowych umowach kupna sprzedaży tokena Telegram zawsze zgadzała się na zwrot pieniędzy, jeśli sieć nie uruchomi się przed upływem terminu.

TON miał pierwotnie wystartować w październiku 2019 r., Ale następnie skorygował termin, aby uwzględnić pozew z SEC, który twierdzi, że jego sprzedaż tokena, która zebrała łącznie 1,7 mld USD, była niezarejestrowaną sprzedażą papierów wartościowych, a zatem była nielegalna.

Sprawa jest nadal w toku, chociaż sędzia prowadzący sprawę P. Kevin Castel z nowojorskiego południowego sądu rejonowego, napisał w liście w zeszłym miesiącu, że SEC „wykazał znaczne prawdopodobieństwo udanego udowodnienia że obecny plan Telegramu dotyczący dystrybucji Grama jest ofertą papierów wartościowych. ”

Tymczasowe nakazy przeciwko TON nadal obowiązują.

zródło: https://decrypt.co/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.