Quentin Tarantino zawiera ugodę z Miramax w sprawie NFT

Reżyser Quentin Tarantino i studio Miramax zgodzili się na ugodę w sprawie pozwu dotyczącego kolekcji NFT opracowanej na podstawie filmu Pulp Fiction.

Szczegóły porozumienia zostały już uzgodnione, a strony obiecały ujawnić je „w ciągu dwóch tygodni”. We wspólnym oświadczeniu możemy przeczytać:

Zgodziliśmy się zostawić tę sprawę za sobą i cieszymy się na współpracę nad przyszłymi projektami, w tym potencjalnymi NFT.

NFT od Tarantino

W listopadzie 2021 roku Tarantino zapowiedział aukcję NFT stworzonych na podstawie Pulp Fiction. Kompletna kolekcja zawiera siedem tokenów z rozdziałami z oryginalnego, odręcznego scenariusza filmowca oraz jego ekskluzywny komentarz audio.

Miramax złożył pozew przeciwko reżyserowi zarzucając mu nieuczciwą konkurencję, naruszenie umowy i praw autorskich. Prawnicy CEO studia NFT firmy SCRT Labs napisali:

To, co wasza notka prasowa nazywa 'nieznanym wcześniej odręcznym scenariuszem’ Tarantino, nie może być jeszcze 'kultowym’ czy 'ulubionym przez fanów’. To oczywiste, że ty i pozwany próbujecie zbić kapitał na treściach, prawach własności intelektualnej i marce Miramax.

Aukcje kolekcji odbywały się na stronie właśnie Secret Network. Doszło do tego wbrew ogłoszeniu o licytacji na największym w tym segmencie rynku OpenSea, przypomniał Deadline. Publikacja cytowała prawników:

Przypuszczalnie OpenSea nie chciała pomagać i podżegać do umyślnego naruszenia praw autorskich.

W styczniu nabywca zapłacił 1,1 mln dolarów za pierwszy NFT o nazwie Royale with Cheese z kolekcji Tarantino.

Stały spadek wolumenu NFT

Przypomnijmy, że od kwietnia zagregowany wolumen obrotu tokenami kolekcjonerskimi wykazuje stały spadek. W samym sierpniu liczba ta spadła o prawie połowę w stosunku do lipca – do 369,53 mln dolarów.

Przeciwną tendencję wykazał ekosystem NFT Solana. Na początku września liczba wyemitowanych tokenów osiągnęła nowy historyczny poziom.

Comments (No)

Leave a Reply