NFT krypto influencer stracił majątek przez reklamy Google

Znany influencer na Twitterze zajmujący się NFT padł ofiarą włamania. „NFT God”, ogłosił to w serii wczorajszych tweetów. Rzekomo kliknął w reklamę Google, która pozwoliła hakerom uzyskać dostęp m.in. do jego osobistych portfeli kryptowalut. Napisał, że stracił „zmieniającą życie część” swojej wartości netto.

Mutant Ape NFT i ethereum stracone

Alex, jak nazywany jest również NFT God, kilka godzin później dowiedział się, że coś jest nie tak. Rzeczywiście, dwa z jego kont na Twitterze były wykorzystywane do wysyłania wiadomości phishingowych. W ciągu kilku minut udało mu się usunąć tweety, ale nie wiadomo jeszcze, czy doprowadziło to do powstania kolejnych ofiar.

Na tym jednak się nie skończyło. Następnie jego wielki strach stał się rzeczywistością. Hakerzy opróżnili również jego portfel Opensea. Łupem padło 19 Ethereum (ETH), Mutant Ape NFT o szacowanej wartości co najmniej 16 ETH oraz szereg innych kryptowalut. W sumie stracił więc co najmniej 55 tys. dolarów.

NFT God sam wziął na siebie część odpowiedzialności. Według niego, niestarannie zabezpieczył swój portfel. Mimo że korzystał z portfela sprzętowego, skonfigurował go w taki sposób, że hakerzy mogli łatwo uzyskać do niego dostęp.

Złośliwe reklamy Google

To nie pierwszy raz, gdy reklamy Google są częściowo odpowiedzialne za przestępstwa kryptowalutowe. Już 12 stycznia firma cyberbezpieczeństwa Cyble ostrzegała o złośliwym oprogramowaniu rozprzestrzenianym za pomocą reklam Google.

Samo Google stwierdza, że „współpracuje z zaufanymi reklamodawcami i partnerami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania.” Ponadto Google uważa, że wykorzystuje „unikalną technologię do wykrywania złośliwego oprogramowania”.

Comments (No)

Leave a Reply