Atak DDoS na giełdę kryptowalut EXMO

Serwery giełdy EXMO zostały zaatakowane i są obecnie poddawane konserwacji.

Rzecznik platformy powiedział, że fundusze użytkowników są bezpieczne.

Serwery brytyjskiej giełdy kryptowalut EXMO przeszły atak DDoS. Firma napisała na swoim koncie na Twitterze, że serwery są chwilowo niedostępne, ale zespół projektowy rozwiązuje ten problem.

Na oficjalnym kanale Telegram giełdy EXMO, przedstawiciel wyjaśnił, że zlecenia są nadal realizowane, ale API platformy transakcyjnej jest w trakcie konserwacji. Oznacza to, że dostępu do interfejsu handlowego nie można również uzyskać za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Podkreślił również, że mówimy o ataku DDoS, więc środki użytkowników są bezpieczne.

DDoS to atak na system komputerowy, którego celem jest doprowadzenie go do awarii poprzez zastosowanie pewnych ograniczeń przepustowości infrastruktury. Atak DDoS wysyła dużą liczbę żądań do zasobu sieciowego, aby przekroczyć zdolność witryny do przetworzenia ich wszystkich. Rezultatem jest odmowa usługi.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku hakerzy ukradli 5% przechowywanych aktywów z gorących portfeli EXMO. Później adres zaangażowany w ten hack został zauważony w incydencie z rosyjską giełdą Livecoin, która straciła kontrolę nad swoimi serwerami, zapleczem i węzłami.
Giełda obiecała podać szczegóły incydentu w późniejszym terminie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.