Yuga Labs zarobiła 16,5 miliona dolarów na nowej kolekcji NFT

Kolejny sukces Yuga Labs

W licytacji wzięło udział 3,2 tys. użytkowników. Minimalna cena wylicytowanego NFT wynosiła nieco ponad 50 000 $.
W sumie autorzy zarobili 16,5 miliona dolarów. Zwycięzcy otrzymają NFT w ciągu tygodnia. 

Wczoraj, 6 marca, zakończyła się aukcja sprzedaży 288 NFT z kolekcji TwelveFold firmy Yuga Labs. Jest to pierwszy studyjny projekt oparty na protokole Ordinals.

W ciągu dnia, od 5 do 6 marca, w aukcji wzięło udział ponad 3 tysiące użytkowników. W sumie studio otrzymało 16,49 miliona dolarów, przy czym maksymalna oferta za token wyniosła prawie 160 000 dolarów, a minimalna 50 000 dolarów.

288 zwycięzców aukcji otrzymają tokeny w ciągu tygodnia. Firma obiecuje zwrócić zakłady od innych użytkowników w tym samym okresie.

Przypomnijmy, że to był powód krytyki studia. Już sam pomysł licytacji z gromadzeniem środków na jednym koncie i „ręcznym” zwrotem niewygranych ofert wzbudził oburzenie.

Nawet sam twórca Ordinals skrytykował firmę . Nazwał aukcję „zdegenerowaną bzdurą”, zarzucając studiu dystrybucję shitcoinów.

Warto również zauważyć, że projekt nie ma nic wspólnego z resztą ekosystemu Yuga. Kolekcja, w której niektóre żetony kosztowały 70-80 tysięcy dolarów, w rzeczywistości nie ma żadnej wartości praktycznej.

Jednak doskonale pokazuje również, że porządkowe mogą w przyszłości konkurować z NFT opartymi na Ethereum. Przypomnijmy, że wcześniej publikowaliśmy prognozę firmy Galaxy Digital, która wskazywała, że ​​do 2025 roku kapitalizacja tego rynku wyniesie 5 miliardów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply