Tron i Waves wchodzą we współpracę aby popchnąć masową adopcję DeFi

Firma Tron nawiązała współpracę z Waves w celu połączenia dwóch poszczególnych sieci blockchain o nazwie Solidity i Ride, aby promować masową adopcję zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Wszystkie tokeny TRC-20 będą dostępne w łańcuchu bloków Waves i vice versa za pomocą międzypasmowej sieci komunikacyjnej – Gravity.

Tron wchodzi we współpracę z Waves

Zgodnie z udostępnionym komunikatem prasowym , Tron i Waves dążą do rozwiązania jednego z głównych problemów w przestrzeni DeFi. W oświadczeniu podkreślono wprawdzie coraz większą adopcję i stosowanie protokołów DeFi, ale wskazano również na silną barierę dla ich masowego przyjecią – „rozdrobnienie systemów blockchain i brak komunikacji łańcuchów między różnymi produktami i usługami”.

Przestrzeń kryptowalut i DeFi, aby osiągnąć dalszy sukces, wymagają w szczególności głębszej integracji. W związku z tym Tron i Waves zdecydowali się na współpracę, co stanowi „ważny krok w dążeniu do zjednoczenia wszystkich blockchainów”.

Chociaż pomysł połączenia ich sieci DLT brzmi jak krok we właściwym kierunku, te dwa blockchainy są zasadniczo różne. Oba mają różne portfele (TronLink i Keeper) i języki smart kontraktów (Solidity i Ride).

W tym właśnie przypadku w grę wchodzi wyrocznia (oracle) oraz międzypasmowa sieć komunikacyjna Gravity. Protokół Gravity będzie „wspierał dwa języki smart kontraktów: Solidity i Ride.”

Co wyniknie z partnerstwa?

Połączenie zapewnione przez protokół Gravity pozwoli wszystkim tokenom działającym obecnie w sieciach Tron lub Waves na pracę w obu łańcuchach, w celu osiągnięcia głębszej łączności między łańcuchami.

Innymi słowy, tokeny takie jak natywna kryptowaluta firmy Tron -TRX, BTT firmy BitTorrent, JST oraz wszystkie inne monety TRC-20, takie jak Tron-USDT, będą dostępne w blockchainie Waves za pośrednictwem „płynnych bramek zdecentralizowanych (Gravity swap)”.

Będą one również notowane na giełdach zdecentralizowanych Waves (DEX), takich jak waves.exchange. W konsekwencji, handlowcy i deweloperzy z ekosystemu Waves będą mogli handlować, przechowywać i używać tokenów TRC-20.

Z kolei tokeny wykorzystujące sieć Waves (WAVES, USDN, NSBT, WEST i inne) będą dostępne w łańcuchu bloków Tron i automatycznie notowane w usługach DEX i DeFi firmy Tron.

Kolejny rezultat strategicznego partnerstwa umożliwi programistom z obu ekosystemów tworzenie aplikacji zdecentralizowanych (dApps), które będą działały jednocześnie w obu sieciach i będą mogły być rozszerzane na inne sieci poprzez Gravity.

W ogłoszeniu zauważono również, że „zakres współpracy pomiędzy Waves i Tronem nie ogranicza się do powyższej listy integracji, a badania i prototypowanie jest już w toku.

Miejmy nadzieję, że ekosystemy Tron i Wave mają potencjał, aby zrewolucjonizować branżę DeFi.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.