Kapitalizacja PEPE przekroczyła 1 mld USD

Pepe rośnie

PEPE cały czas nabiera rozpędu – kurs tokena wzrósł w ciągu jednego dnia o 45%, a jego kapitalizacja przekroczyła 1 miliard dolarów.

Wczoraj token kosztował 0,0000022 USD, a wieczorem 5 maja cena osiągnęła 0,0000042 USD, czyli wzrost wyniósł prawie 100%. Teraz jednak kurs nieznacznie spadł i wynosi 0,0000033 USD. Jednak łączna kapitalizacja PEPE przekroczyła 1,2 miliarda dolarów, co pozwoliło tokenowi dotrzeć do 42 miejsca w rankingu CoinMarketCap.

Co ciekawe, twórcy dodali funkcję blokowania adresów. Podczas korzystania z tej funkcji użytkownik, który kupił token nie będzie mógł go sprzedać, wymienić ani wypłacić. Co więcej, ta funkcja została już wykorzystana – 2 godziny po uruchomieniu PEPE pewien adres kupił 2,5 biliona tokenów, co przy obecnym kursie przekracza 8 milionów dolarów.

W ciągu 10 minut po zakupie deweloperzy zablokowali ten adres. Być może mówimy o pewnego rodzaju wykorzystywaniu informacji poufnych, więc twórcy „meme tokena” postanowili zablokować ten adres.

Problem polega na tym, że umowa sprawdza dla każdej transakcji, czy autor transakcji nie znajduje się na czarnej liście. Dodaje to niewielką ilość gazu potrzebną do sfinalizowania transakcji i odpowiednio opłatę. Warto również zaznaczyć, że smart kontrakt PEPE posiada funkcję spalania tokenów.

Comments (No)

Leave a Reply