Szef MicroStrategy mówi o zainteresowaniu Ordinals

Założyciel MicroStrategy, Michael Saylor, twierdzi, że firma nie tylko wie o Ordinals, ale jest zainteresowana wykorzystaniem protokołu do tworzenia aplikacji.

Jego zdaniem technologia Bitcoin-NFT ma potencjał do napędzania innowacji na rynku aktywów cyfrowych.

Saylor zauważył, że szum wokół Ordinals jest konieczny, ponieważ „górnicy bitcoinów powinni odnieść korzyści w dłuższej perspektywie”. Dodał również, że opracowywanie aplikacji opartych na funkcjonalności pierwszej kryptowaluty przyczynia się do ogólnej akceptacji aktywów wśród wpływowych osób, firm i rządów.

Biznesmen nie sprecyzował, jakie konkretne zastosowania MicroStrategy rozważa dla tej technologii. Wyjaśnił jednak, że możliwość zapisywania danych w łańcuchu bloków, która nie jest związana wyłącznie z transakcjami, ma wiele potencjalnych zastosowań.

„Obecnie firmy mają słabe zabezpieczenia w porównaniu do bitcoina. […] Ordinals może zapewnić nowy poziom bezpieczeństwa, który wcześniej nie istniał.”

Szef MicroStrategy przyznał jednak, że technologia ta jest wykorzystywana z „wielu głupich powodów”.

Firma wcześniej zaprezentowała usługę nagród opartą na mikropłatnościach Bitcoin Lightning Network.

Przypomnijmy, że w maju deweloper Bitcoin Core Luke Dash Jr. zasugerował „zakazanie” tokenów BRC-20 i Ordinals. Jego zdaniem takie podejście pomogłoby „wyeliminować” transakcje związane z technologią, które nazwał „śmieciami”.

Comments (No)

Leave a Reply