CTO Ripple zaproponował uruchomienie łańcucha bocznego XRP

Ripple CTO David Schwartz opublikował propozycję uruchomienia sfederowanych łańcuchów bocznych opartych na XRP Ledger.

Rozwiązanie pozwoli łączyć inteligentne kontrakty i tworzyć zdecentralizowane aplikacje z wykorzystaniem natywnego tokena sieciowego.

Według Schwartza inteligentne kontrakty są jedną z najbardziej pożądanych funkcji wśród programistów i członków społeczności XRP Ledger. Zapotrzebowanie na narzędzie wynika z popularności aplikacji z dziedziny finansów zdecentralizowanych.

W rzeczywistości od 2019 r. liczba programistów DeFi wzrosła o 110% i przewiduje się, że wzrośnie po 2021 r. To powiedziawszy, my w Ripple od dawna mamy przeciwstawne funkcje, które mogą wykoleić koncentrację XRP Ledger na wysokowydajnych płatnościach”- dodał Schwartz.

CTO zauważył, że łańcuchy boczne pozwolą programistom eksperymentować z inteligentnymi kontraktami, jednocześnie utrzymując prostą, wydajną i bezpieczną sieć rdzeniową.

Istotą koncepcji jest to, że łańcuchy boczne będą funkcjonować jako oddzielne łańcuchy bloków, ale wykorzystują XRP jako swój główny atut. Ponadto będą mogli wydawać własne tokeny.

Każdy łańcuch boczny otrzyma konto powiernicze w sieci XRP Ledger do przechowywania zasobów użytkownika. Konta te będą używać multipodpisów, a walidatory łańcucha bocznego będą działać jako osoby podpisujące.

Łącze między rejestrami zostanie zapewnione przez federatorów, oprogramowanie, które łączy sieć rdzeniową z jednym lub większą liczbą łańcuchów bocznych. Umożliwiają przenoszenie zasobów między systemami.

Wystarczą dwie trywialne zmiany

Walidatorzy zarządzający przynajmniej jednym łańcuchem bocznym będą mogli uruchomić oprogramowanie federacyjne. Aby zintegrować nowe rozwiązanie, Schwartz powiedział, że „wystarczą dwie trywialne zmiany” w istniejącej sieci XRP Ledger.

Wśród zalet systemu sfederowanego wymienił zmniejszenie ryzyka, możliwość skalowalności poziomej i długoterminowego rozwoju, a także łatwość integracji aplikacji eksperymentalnych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.