Szefowi dwóch nowojorskich funduszy kryptowalutowych grozi 20 lat więzienia

Stephen Qin defraudował pieniądze klientów i wydawał je na własne potrzeby.

Założyciel nowojorskiej firmy Virgil Capital LLC – 24-letni Stephen He Qin – przyznał się do oszustw związanych z papierami wartościowymi. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Virgil Capital obsługuje dwa kryptowalutowe fundusze hedgingowe z inwestycjami przekraczającymi 100 milionów dolarów. Pod koniec ubiegłego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Qin i zamroziła aktywa Virgil Capital i jego spółek zależnych.

Qin powiedział inwestorom, że korzysta z handlu algorytmicznego, aby wykorzystać różnicę cen wielu kryptowalut. W rzeczywistości wydał swoje pieniądze na potrzeby osobiste. Qin zainwestował m. in. w inwestycje wysokiego ryzyka (w tym ICO) i kupił sobie penthouse.

Kiedy Qin wyczerpał środki Virgil Sigma Fund LP, próbował wyciągnąć pieniądze z innego kontrolowanego funduszu, VQR Multistrategy Fund LP, aby zwrócić aktywa inwestorom VSF LP.

Według śledztwa Qin próbował również wycofać prawie 2 miliony dolarów aktywów klientów, aby spłacić chińskich lichwiarzy, od których wziął pożyczkę na zainwestowanie w Virgil Sigma.

Prawnicy Qina powiedzieli w oświadczeniu, że „bierze on pełną odpowiedzialność za swoje czyny i zobowiązuje się zrobić wszystko, co w jego mocy, aby je naprawić”.

Roszczenie ze strony SEC jest klasyfikowane jako cywilne i będzie rozpatrywane osobno.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.