Visa, eBay i Mastercard opuściły Libra. Uber i Lyft pozostają w projekcie Facebooka

Według Financial Times, firmy płatnicze Mercado Pago, Visa, Stripe, Mastercard i internetowa platforma handlowa eBay opuściły projekt waluty cyfrowej Libra.

Szanujemy wizję Stowarzyszenia Libry. Jednak eBay postanowił nie występować jako członek założyciel„, powiedzieli przedstawiciele serwisu eBay.

Z kolei Stripe poinformował, że Libra ma pewien potencjał, ale do tej pory firma skoncentruje się na wspieraniu projektów rozwijających handel internetowy w skali globalnej:

Będziemy ściśle monitorować postępy projektu i pozostaniemy otwarci na współpracę ze stowarzyszeniem Libra na późniejszych etapach ” – dodali przedstawiciele Stripe.

Visa z kolei poinformowała, że na razie odłoży swoje wejście do Stowarzyszenia Libra:

Będziemy nadal poddawać ocenie projekt Libra, a nasza ostateczna decyzja będzie zależeć od wielu czynników, w tym od zdolności stowarzyszenia do pełnego przestrzegania obowiązkowych wymagań organów regulacyjnych

Jednak firma podkreśliła, że ​​potencjał rozwiązań opartych na technologii blockchain przewyższa możliwości istniejących systemów płatności:

Żywe zainteresowanie Visa Librą wynika z naszego przekonania, że ​​dobrze uregulowane sieci oparte na blockchain mogą wnieść wartość dodaną do płatności cyfrowych dla ogromnej liczby osób, zwłaszcza z krajów rozwijających się.

David Marcus, CEO Calibra, napisał, że szanuje decyzję Visa i Mastercard o opóźnieniu dołączenia do Libry w celu wyeliminowania niepewności regulacyjnej.

Według niego odstąpienie od projektu tak znaczących uczestników nie oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zakończyć projekt. Marcus przyznał jednak, że nie jest to dobra wiadomość w kontekście krótkoterminowych perspektyw Libry.

Jednak tak znane firmy jak Uber i Lyft, a także Anchorage pozostają w stowarzyszeniu Libra.

Anchorage zamierza nadal podążać za misją stowarzyszenia Libra i jest dumny z tego, że jest członkiem-założycielem pracującym nad projektem od pierwszych dni”, powiedział przedstawiciel firmy wspieranej przez Visa w rozmowie z BBC.

Sally Sheen z CNBC powiedziała, że ​​Uber również pozostaje w projekcie: