Mike Novogratz: Spot Bitcoin ETF do lutego 2024

Według Novogratza Spot Bitcoin ETF zostanie zatwierdzony przez SEC maksymalnie za pół roku

Pierwszy fundusz giełdowy ( ETF ) oparty na cenie spot pierwszej kryptowaluty może uzyskać akceptację w USA do około lutego 2024 r. Zostało to ogłoszone przez CEO Galaxy Digital, Mike’a Novogratza, powołując się na źródła w BlackRock i Invesco.

Podczas telekonferencji na temat wyników finansowych drugiego kwartału założyciel firmy powiedział akcjonariuszom:

To bardzo ważny punkt, ponieważ nasze kontakty zarówno z Invesco, jak i BlackRock dają możliwość założenia, że ​​jest to kwestia kiedy, a nie czy. Okno jest prawdopodobnie sześć miesięcy.

Według niego amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi Bitcoin ETF w ciągu czterech do sześciu miesięcy.

W czerwcu BlackRock złożył wniosek o uruchomienie funduszu giełdowego opartego na cyfrowym złocie. Następnie Galaxy zrobiło to samo wspólnie z firmą inwestycyjną Invesco, która zarządza aktywami WisdomTree, a także Valkyrie Investments i Fidelity Investments . Od kwietnia regulator rozważa podobny wniosek ARK Invest i 21Shares.

Jak dotąd SEC nie wydała żadnej zgody na uruchomienie spot bitcoin ETF. Komisja zrobiła wyjątek dla podobnych produktów opartych na kontraktach futures na pierwszą kryptowalutę od ProShares i Valkyrie Investments .

Eksperci Bernsteina i były przewodniczący SEC, Jay Clayton, ocenili szanse nowej fali kandydatów jako wysokie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.