Metis rośnie o 25% w ciągu jednego dnia

Projekt z udziałem matki Buterina rośnie o 25% w 24 godziny

Moneta projektu Metis (METIS), którego głównym menadżerem jest matka współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina, Natalya Amelin, wzrosła o 25% w ciągu 24 godzin.

W chwili pisania tego tekstu cena aktywów wynosi 37 dolarów. Według CoinMarketCap jego kapitalizacja osiągnęła 170 milionów dolarów.

W ujęciu miesięcznym METIS wzrósł o 130%, zajmując ósme miejsce w czołówce największych monet sieci drugiego poziomu .

Wzrost tokena wynika prawdopodobnie z niedawnego ogłoszenia funduszu deweloperskiego na kwotę 4,6 mln METIS (~184 mln dolarów), którego dystrybucja planowana jest na pierwszy kwartał 2024 r.

Metis to niewymagająca uprawnień sieć L2 zasilająca zdecentralizowane aplikacje nowej generacji. Protokół zbudowany jest na bazie stosu Optimistic Rollups, co zapewnia szybkie i ekonomiczne transakcje.

Cechą wyróżniającą projekt jest strategia rejestracji danych. Podczas gdy tradycyjne rozwiązania firmy Sequencer przechowują informacje w łańcuchu, Metis korzysta z pamięci masowej poza łańcuchem, korzystając z platformy Memo Labs firmy Sequencer.

Głównym celem protokołu jest rozwiązanie „trylematu blockchain”, który głosi, że sieć nie może być jednocześnie zdecentralizowana, bezpieczna i skalowalna.

Od czasu uruchomienia Metis w 2021 r. użytkownicy zrealizowali ponad 9,7 mln transakcji, a średnia opłata za gaz wyniosła 0,0131 USD. Całkowity wolumen zablokowanych zasobów w sieci osiągnął 306 milionów dolarów.

Oprócz udziału w projekcie L2 Natalya Amelin jest założycielką CryptoChicks, edukacyjnej organizacji non-profit, której celem jest wspieranie kobiet.

Przypomnijmy, że 21 grudnia społeczność PancakeSwap zaproponowała ograniczenie emisji CAKE. W związku z ogłoszeniem inicjatywy token wzrósł o 20%.

W tym samym czasie notowania tokena blockchain Solana wzrosły o 15% , osiągając najwyższe poziomy od prawie dwóch lat.

Comments (No)

Leave a Reply