Visa eksperymentowała z abstrakcją konta Ethereum

Eksperci z giganta płatniczego Visa wdrożyli dwa inteligentne kontrakty Paymaster na platformie testowej Ethereum Goerli, aby wykorzystać abstrakcję konta w celu uproszczenia płatności.

Twórcy drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty wdrożyli opcję konwersji konta na inteligentny kontrakt (abstrakcję) w marcu, aktywując standard ERC-4337.

Zespół Visa przetestował dwa rzeczywiste zastosowania abstrakcji konta w płatnościach.

W pierwszym z nich Paymaster dał użytkownikom możliwość uiszczania opłat transakcyjnych w Ethereum za pomocą dowolnego tokena ERC-20, w tym stablecoinów, takich jak USDC. Firma twierdzi, że rozwiązanie to jest odpowiednie dla każdej sieci obsługującej EVM. Umożliwia płacenie za gaz bez konieczności posiadania zapasów przekazanego zasobu.

W drugiej wersji inteligentny kontrakt w pełni sponsorował opłatę transakcyjną. Visa uważa, że takie podejście może umożliwić bezpłatne transfery P2P. Koszty gazu mogłyby być następnie ponoszone na przykład przez dostawców portfeli lub operatorów platform transakcyjnych w celu promowania i przyciągania nowych klientów. Firma podkreśliła:

„Interakcja z blockchainami za pośrednictwem portfeli cyfrowych może być trudna, a wielu uważa, że zapewnienie łatwości użytkowania jest ważnym krokiem do szerszego przyjęcia”

Visa uważa, że ERC-4337 oferuje „interesujące możliwości” w tym kierunku, a opcje korzystania z abstrakcji konta w Ethereum wykraczają daleko poza eksperymenty, które przeprowadzili.

Comments (No)

Leave a Reply