Matt Hougan: „Udział Bitcoina w portfelach inwestycyjnych wkrótce osiągnie 3%”

Portfele inwestycyjne napełniają się bitcoinami

Dyrektor ds. inwestycji Bitwise powiedział, że niektórzy zarządzający aktywami przeznaczyli już 3% środków klientów na Bitcoin, a wielu jest gotowych przeznaczyć tyle lub więcej w najbliższej przyszłości.

Matt Hougan przyznał: „w zeszłym roku wśród inwestorów panowała obawa przed możliwym spadkiem kursu Bitcoina do kilku dolarów za monetę. Cyfrowe złoto mogło zatem liczyć na udział nie większy niż 1% w portfelach inwestycyjnych. Jednak po wprowadzeniu na rynek amerykański spotowych ETF-ów Bitcoin, sytuacja uległa zmianie. Na tle wzrostu BTC zniknęła obawa przed załamaniem aktywa, a poziom 3-5% stał się rzeczywistością„.

Menedżer Bitwise twierdzi, że chociaż napływ środków do spotowych ETF-ów Bitcoin jest imponujący, wielu dużych inwestorów nie może sobie pozwolić na zakup.

Według Matta Hougana obecnie kilkadziesiąt funduszy wciąż kształtuje obiektywny obraz obiektu inwestycyjnego, a to zajmie co najmniej kilka lat. Dyrektor inwestycyjny Bitwise uważa, że ​​popyt na spotowe ETF-y na Bitcoin ze strony funduszy inwestycyjnych dopiero zaczyna się pojawiać i porównuje sytuację z pojawieniem się ETF-ów na złoto, które od około siedmiu lat zdobywają udział w rynku.

Wcześniej Matt Hougan w wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że rynek kryptowalut wykazał niesamowitą stabilność w czasie stale rosnącej presji ze strony organów regulacyjnych, a to oznacza, że ​​wzrost dopiero się zaczyna.

Comments (No)

Leave a Reply