Brytyjski sąd zamraża aktywa Craiga Wrighta

Craig Wright się doigrał

Brytyjski sędzia nakazał zamrożenie aktywów biznesmena, programisty i samozwańczego twórcy Bitcoina o wartości 6 milionów funtów (7,57 miliona dolarów). Są to koszty poniesione przez przeciwników w postępowaniu sądowym.

Sędzia James Mellor wyjaśnił, że powodem zablokowania majątku Craiga Wrighta była obawa, że ​​biznesmen wycofa środki za granicę lub uniknie kosztów prawnych. Wcześniej Wysoki Trybunał ds. Biznesu i Własności Anglii i Walii wydał ostateczny werdykt w sprawie pozwu Crypto Open Patent Alliance (COPA).

Developers Alliance domagało się uznania przedsiębiorcy za niemającego prawa do podszywania się pod twórcę Bitcoina. Craig Wright przegrał sprawę przeciwko COPA i będzie zobowiązany do pokrycia kosztów prawnych. Zgodnie z wyrokiem koszty Crypto Open Patent Alliance szacuje się na 6,7 ​​miliona funtów (8 milionów dolarów).

Po przegranej sprawie Craig Wright powiadomił Companies House, że udziały w jego spółce holdingowej RCJBR zostały przeniesione na DeMorgan. Biznesmen podjął działania, aby uniknąć kosztów finansowych po przegranej – stwierdził sędzia.

Samozwańczy Satoshi Nakamoto ma historię nieregulowania zobowiązań finansowych. W związku z tym COPA jest uprawniona do zasądzenia znacznej kwoty kosztów, uważa James Mellor. Wcześniej założyciel BitcyClub, Gady Kohanov, oznajmił, że z zainteresowaniem obserwuje przebieg procesu w Wielkiej Brytanii, gdzie dotyczył praw autorskich do Bitcoina, i był zadowolony z wyroku Sądu Najwyższego, który odmówił Craigowi Wrightowi potwierdzenia prawa do opracowania pierwszej kryptowaluty.

Comments (No)

Leave a Reply