Deweloperzy udowodnili przydatność blockchain w przypadku apokalipsy

Deweloper znany jako „Daniel Jones” ukończył pierwszą transakcję blockchain przy użyciu krótkofalowego radia, autonomicznego źródła zasilania i przenośnego dysku twardego. Transakcja została przeprowadzona w ramach projektu „Proof of Life” mającego na celu udowodnienie przydatności technologii blockchain w postapokaliptycznym świecie.

Projekt został opracowany w odpowiedzi na wyzwanie CallForCode, które stawia przed innowatorami technicznymi improwizację za pomocą istniejących narzędzi, aby znaleźć rozwiązania łagodzące klęski żywiołowe.

Transakcja poza siecią (tj. zasilana autonomicznym źródłem zasilania) została ukończona na chmurze typu open block firmy Burst. Wymagało to użycia tylko przenośnego dysku twardego, akumulatora słonecznego i radia krótkofalowego.

Z wielkim zaszczytem przedstawiam wam pierwszą transakcję radiową z udziałem $ burst. https://explore.burst.cryptoguru.org/transaction/17490887355364942154 „- napisał programista tweeterze.

Celem projektu „Dowód życia” było sprawdzenie, czy możliwe byłoby zrealizowanie prostej, zweryfikowanej transakcji typu „od portfela do portfela„, mającej na celu potwierdzenie czyjegoś przetrwania w przypadku skrajnego zagrożenia lub katastrofy.

[Ta] transakcja … była wieloczynnikową weryfikacją Dowodu Życia …. podczas katastrofy … mogą zdarzyć się sytuacje, w których możesz potrzebować zweryfikować, że ktoś jest tym, za kogo się podaje, ale nie może ich zobaczyć. portfel został przydzielony komuś, kto wysłał transakcję z opłatą, by pokazać docelowy portfel, że „żyją”. Daje nam to pewne poziomy pewności, informacje o portfelu, znanym portfelu docelowym, ilości + opłaty lub treści wiadomości „- wyjaśnia Daniel Jones.

W lutym Fundusz Narodów Zjednoczonych ds. Dzieci (UNICEF) uruchomił kampanię charytatywną Gamer Changers, wzywając graczy do pobierania oprogramowania do kopania kryptowalut w celu pomocy dzieciom w Syrii.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.