Matt Hogan: „Rynek kryptowalut wchodzi w wieloletni cykl hossy”

Kryptowalutowa hossa tuż za rogiem?

Prezes Bitwise uważa, że ​​teraz cały świat jest świadkiem początku wieloletniego wzrostu rynku kryptowalut, ponieważ inwestorzy instytucjonalni w końcu zaczynają inwestować w aktywa cyfrowe.

Matt Hougan w rozmowie z Bloomberg powiedział, że rynek kryptowalut wykazał niesamowitą odporność w czasach stale rosnącej presji ze strony organów regulacyjnych. A niedawny wniosek o uruchomienie spotowego funduszu ETF dla bitcoinów przez największą firmę zarządzającą BlackRock był tylko jednym z powodów nowego cyklu byka.

Właściwie bitcoin rośnie od listopada ubiegłego roku, kiedy nastąpiła awaria FTX. Oznacza to, że kryptowaluty rosły pomimo całego narastającego niepokoju. A teraz mamy BlackRock, który podniósł flagę i powiedział, że BTC ma znaczenie. Że jest to składnik aktywów, w który inwestorzy instytucjonalni chcą inwestować. Myślę, że weszliśmy w nową erę kryptowalut, którą nazywam „głównym nurtem” i spodziewam się wieloletniego trendu zwyżkowego, który dopiero się zaczyna” – mówi biznesmen.

Prezes Bitwise przewiduje, że nie tylko same kryptowaluty, ale także firmy współpracujące z tą branżą będą się rozwijać. Biznesmen czeka na wejście na giełdę wielu nowych firm kryptograficznych, a także firm posiadających duże własne zasoby kryptowalut.

W 2021 roku Matt Hogan powiedział , że ETFy na kryptowaluty, które istnieją na rynku amerykańskim, nie są zbyt odpowiednie dla inwestorów długoterminowych ze względu na duże koszty poboczne. I tylko wtedy, gdy pojawią się fundusze giełdowe na bitcoiny, inwestorzy instytucjonalni rozpoczną zastrzyki funduszy na dużą skalę.

Comments (No)

Leave a Reply