Dash Investment Foundation kupuje złoto w ramach strategii przywracania równowagi

Dash Investment Foundation (DIF), czyli pierwszy na świecie fundusz inwestycyjnym bez właściciela i bez członków, niedawno zakupił pierwszą transzę złota fizycznego.

Rozpoczęcie strategii przywracania równowagi Dash (DASH) do złota ma być wprowadzone zanim zostanie ona wdrożona w startupach blockchain’owych. Strategia ma na celu zwiększenie wartości kapitału posiadanego przez DIF.

Strategię przywracania równowagi opracowała Demelza Hays, konsultantka inwestycyjna DIF i absolwentka Forbes 30. Celem strategii jest zgromadzenie większej ilości Dasha oraz złota poprzez zrównoważenie dwóch niepowiązanych aktywów.

„Główną ideą jest sprzedaż Dash za złoto, gdy Dash przekroczy 50% portfela, oraz sprzedaż złota za Dash, gdy Dash spadnie poniżej 10% portfela. Zapewnia to antycykliczną strategię handlową, która sprzedaje aktywa drogo i kupuje aktywa tanio”.

Realizacja pierwszej transzy, których docelowo ma być sześć oznacza początek długoterminowej aktywnie zarządzanej strategii przywracania równowagi i stymulowania kupna i sprzedaży tych aktywów.

DIF przydziela 10 procent w bloku Dash na nagrody za pośrednictwem samorządowego systemu nagród sieci oraz mandat, dzięki któremu można zarabiać.

Dodatkowy mandat do wspierania sieci Dash rozdziela fundusze między start-upy blockchain’owe w formie pożyczek lub inwestycji. Każdy projekt może ubiegać się o finansowanie, które następnie przechodzi dwuetapowy proces, zanim zostaną poddane ostatecznej decyzji przez masternody.

Podczas gdy kapitał czeka na wykorzystanie, strategia równoważenia ma zapewnić jego dalszy wzrost. A zyski ze strategii lub inwestycji są wykorzystywane na korzyść sieci, jak wyjaśnia Hays:

„Wszelkie pieniądze zarobione na naszych inwestycjach można wykorzystać na wykupienie Dasha z otwartego rynku, który następnie spalamy. Burning Dash zmniejsza podaż i teoretycznie powinien zwiększyć cenę Dasha. Jest to jeden ze sposobów, w jaki Fundacja bez właściciela może odwdzięczyć się społeczności.”

Dash ogłosił, że zaobserwował dwukrotnie zwiększoną płatność komercyjnych w sieci dzięki nowym partnerstwom detalicznym w Ameryce Łacińskiej. Potwierdził także wzrost cen w pierwszym kwartale 2020 r. O prawie 60%, co stanowi najlepszy wynik kwartalny od czwartego kwartału 2017 r.

zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply