Solana uruchamia funkcję śledzenia śladu węglowego

Solana dba o klimat

Fundacja Solana nawiązała współpracę z platformą danych TryCarbonara, aby uruchomić internetowy pulpit nawigacyjny, który monitoruje ilość dwutlenku węgla emitowanego przez blockchain w czasie rzeczywistym.

Zgodnie z postem na stronie internetowej Solany, projekt był pierwszym „wielkoskalowym blockchainem obsługującym inteligentne kontrakty”, który dodał śledzenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Kierownictwo organizacji ma nadzieję, że ten przykład zachęci inne blockchainy do uruchomienia podobnych paneli.

Dzisiaj Fundacja Solana przewodzi walce ze zmianami klimatycznymi wśród firm z branży kryptowalut. Nasz projekt stał się jednym z pierwszych blockchainów, których emisje są mierzone w czasie rzeczywistym dzięki nowemu portalowi danych stworzonemu we współpracy z TryCarbonara” – czytamy w komunikacie.

Na stronie internetowej panelu można zobaczyć całkowitą liczbę węzłów, ilość zużytej energii, średnią wartość emisji dwutlenku węgla i tak dalej. Przedstawiono porównanie emisji Solana blockchain z kilkoma innymi przykładami emisji dwutlenku węgla.

Na przykład spalanie galona benzyny generuje tyle samo CO2, co 140 416 transakcji w sieci Solana. Zeszłej jesieni Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) uruchomiło Koalicję ds. Zrównoważonego Rozwoju Kryptowalut, aby ocenić rolę zasobów cyfrowych i łańcucha bloków w walce ze zmianami klimatycznymi.

Comments (No)

Leave a Reply