Matrixport: SEC zatwierdzi jednocześnie kilka ETF-ów typu spot Bitcoin

SEC zatwierdzi spotowe ETFy na bitcoinie?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie zatwierdzi kilka funduszy giełdowych (ETF) opartych na pierwszej kryptowalucie. Informuje o tym CoinDesk, powołując się na raport serwisu kryptograficznego Matrixport.

Według analityków takie zdarzenie będzie miało „znaczący pozytywny wpływ” na notowania cyfrowego złota. Jeśli SEC zwleka z podjęciem decyzji w sprawie wniosków, to możliwa jest korekta ceny bitcoina w połowie września.

Szef badań Matrixport oczekuje również „znaczących wydatków marketingowych w celu pozyskania kapitału detalicznego i instytucjonalnego” od dostawców ETF.

SEC czeka na decyzję ws. GBTC w następnym tygodniu. 11 sierpnia regulator odłożył wniosek od zarządzającego aktywami ARK Invest i dostawcy kryptowaluty ETP 21Shares.

Matrixport uważa, że ​​Komisja podejmie decyzję w sprawie siedmiu kolejnych funduszy giełdowych opartych na pierwszej kryptowalucie na początku września.

15 czerwca BlackRock złożył w SEC wniosek o spot Bitcoin ETF. W ślad za finansowym gigantem podobne prośby napłynęły od Valkyrie, Fidelity Investments , WisdomTree i Invesco.

Jednocześnie na listach do rozpatrzenia ARK Invest c 21 są ważniejsze niż BlackRock na podstawie czasu złożenia dokumentów, które firma Cathy Wood odesłała w kwietniu.

Komisja później zwróciła wszystkie wnioski, ponieważ nie zawierały one wystarczających informacji dotyczących tzw. umowy o wspólnym monitorowaniu ani szczegółów tego mechanizmu.

Następnie wyżej wymienione firmy niezwłocznie przesłały zaktualizowane oferty do działu . 14 lipca regulator przyjął do rozpatrzenia wnioski od BlackRock, VanEck, Invesco, Fidelity Investments i WisdomTree.

Giełda w Chicago zmodyfikowała również dokument dotyczący akcji ARK 21Shares, aby uwzględnić umowę o wspólnym nadzorze mającą na celu zapobieganie oszustwom i manipulacjom na rynku poprzez kopiowanie części oferty BlackRock.

Jak dotąd SEC nie wydała żadnej zgody na uruchomienie spot bitcoin ETF. Komisja zrobiła wyjątek dla podobnych produktów opartych na kontraktach futures na pierwszą kryptowalutę od ProShares i Valkyrie Investments.

Jednak eksperci Bernsteina i były przewodniczący SEC Jay Clayton ocenili szanse na nową falę aplikantów jako wysokie.

Przypomnijmy, że szefowa ARK Invest, Cathy Wood, przewidziała pozytywne rozstrzygnięcie kilku wniosków jednocześnie.

Comments (No)

Leave a Reply