Token Huobi na krótko spadł o 95%

Dziwny spadek Tokena giełdy Huobi

Huobi opublikował komunikat prasowy, w którym giełda próbowała odpowiedzieć na kilka komentarzy społeczności. Giełda po raz pierwszy publicznie uznała przywództwo Justina Suna, wyjaśniła falę zwolnień, a nawet wypowiedziała wojnę nieuczciwym traderom.

Spadek bitcoina tej nocy zaskoczył wielu uczestników rynku. Ale traderów jeszcze bardziej zaskoczyła inna dziwna rzecz. Token $HT, należący do giełdy kryptowalut Huobi, nagle się załamał. Kurs spadł z około 5 USD do 0,5 USD. To spadek aż o 90%.

Inwestorzy od razu skorzystali z takiego dropa i „rzucili się” na zakup tokena.

Cena zaczęła się już wyrównywać. Obecny kurs tokena HT wynosi około 3,8 USD (20% straty w 24h).

Na twitterzze uczestnicy rynku krypto, próbują zrozumieć przyczynę tego „incydentu”. Było wiele różnych teorii, począwszy od niewypłacalności Huobi lub tego, że traderzy zdobyli poufne informacje.

Później sytuację skomentował Justin Sun, założyciel blockchaina Tron i główny posiadacz tokenów HT. Stwierdził, że giełda Huobi, podobnie jak portfele klientów, jest całkowicie bezpieczna.

Według Sun incydent był spowodowany wahaniami rynkowymi, a także masowymi likwidacjami z wykorzystaniem dźwigni finansowej.

Aby temu zapobiec, Huobi utworzy fundusz o wartości 100 milionów dolarów w celu poprawy płynności wielowalutowej.

Comments (No)

Leave a Reply