Litecoin: Czy po halvingu osiągnie 100 dolarów?

Litecoin (LTC) dokonał powrotu w zeszłym roku dzięki MimbleWimble i gwałtownemu wzrostowi cen. Teraz aktywo ponownie odzyskało swoją pozycję dzięki nadchodzącemu halvingowi.

Halving Litecoina to powtarzające się wydarzenie, które ma miejsce co cztery lata. Kolejny halving odbędzie się w sierpniu 2023 roku. W rezultacie nagroda za blok zostanie zmniejszona o połowę z 12,5 LTC do 6,25 LTC za blok.

Należy zauważyć, że pierwszy halving Litecoina miał miejsce w sierpniu 2015 roku, kiedy to nagroda za blok została zmniejszona z 50 LTC do 25 LTC. Drugi halving nastąpił w sierpniu 2019 roku, kiedy to nagroda za blok została zmniejszona z 25 LTC do 12,5 LTC za blok. Ponieważ społeczność przygotowuje się do trzeciego takiego wydarzenia, spodziewany jest możliwy skok ceny altcoina.

Czy możliwe jest, że LTC wzrośnie w cenie przed nadchodzącym halvingiem?

W chwili pisania tego tekstu, LTC jest notowany za około 79,80 USD. W ciągu dnia zyskał nieco ponad 1,8%. Aktywo jest obecnie 80,81% poniżej swojego wszechczasowego maksimum wynoszącego $412,96. Oczekuje się, że halving ożywi cenę kryptowaluty.

Historycznie, halving Litecoina jest związany z byczym trendem w jego cenie. W miesiącach poprzedzających halving, inwestorzy mają tendencję do kupowania więcej LTC w oczekiwaniu na wydarzenie, napędzając popyt i cenę. To może dalej prowadzić do potencjalnego pompowania nawet przed samym zmniejszeniem nagród.

Po zmniejszeniu nagrody za blok zazwyczaj następuje krótkoterminowa korekta cen, po której następuje stopniowy trend wzrostowy. Tym razem w społeczności Litecoina rośnie poczucie optymizmu co do potencjału wzrostowego ceny LTC. Charlie Lee, który jest twórcą projektu, niedawno podzielił się swoimi przemyśleniami i przewidywaniami dotyczącymi przyszłości LTC w nadchodzących miesiącach.

Powiedział on:

„Widzę cel wzrostowy na poziomie 10% (0,025 LTC/BTC). W następnym rynku byka nie powinno być zbyt trudne osiągnięcie 5% (0,0125). Szczerze mówiąc, nie widzę, aby zeszło to dużo poniżej 1% (0,0025). Następny halving nastąpi za ~92 dni [teraz mniej]. To dopiero będzie zabawa.

Comments (No)

Leave a Reply