Liczba BTC i ETH na giełdach z USA najniższa od 2017 roku

Odpływ kryptowalut z giełd kryptowalutowych nie ustaje. Jak już wiesz, ma to wszystko związek z dochodzeniami prowadzonymi przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W następstwie działań regulacyjnych w USA rezerwy Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) na amerykańskich giełdach kryptowalut spadły poniżej 50%.

Międzynarodowe giełdy wyprzedzają Amerykę

Dane pochodzą z niedawnego raportu CryptoQuant. Spadek ten ma miejsce w obliczu ciągłej presji ze strony SEC w tym kraju. Eksperci reagują na to, doradzając wycofanie kryptowalut z giełd. Wycofując swoje kryptowaluty z amerykańskich giełd, platformy są masowo wyprzedzane przez międzynarodowych konkurentów. Obecnie odnotowują one najniższą liczbę bitcoinów w swoich rezerwach od stycznia 2017 r.

Wolumen obrotu na międzynarodowych giełdach kryptowalut jest obecnie czterokrotnie wyższy niż w przypadku amerykańskich odpowiedników. Ponadto kapitał rynkowy stablecoinów na giełdach z USA spadł o 35%. Oznacza to stratę w wysokości 15 miliardów dolarów w 2023 roku.

Po pozwach przeciwko Binance i Coinbase przez SEC, firmy kryptowalutowe preferują regiony przyjazne kryptowalutom, takie jak Hongkong.

Hongkong zaprasza giełdy

Szczególnie niejasne zasady dla branży kryptowalut w USA powodują problemy. Amerykańskie organy regulacyjne ściśle egzekwują przepisy, co powoduje, że firmy kryptowalutowe przenoszą się do lokalizacji offshore.

Obszary takie jak UE i Hongkong, które opracowały obszerne przepisy, odnotowują wzrost kapitału i talentów napływających do ich krajów. Kilka platform kryptowalutowych zdecydowało się opuścić Stany Zjednoczone z powodu zarzutów naruszenia przepisów. Poseł z Hongkongu Johnny Ng niedawno zaprosił Coinbase i inne giełdy do rozpoczęcia działalności w regionie, obiecując pełną pomoc.

Comments (No)

Leave a Reply