Binance zawiesza przelewy w funtach brytyjskich

Giełda kryptowalutowa Binance zawiesi wpłaty i wypłaty w funtach szterlingach. Zasada ta rozpoczęła się wczoraj dla wszystkich nowych klientów. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli korzystać z przelewów do 22 maja.

Powodem było zakończenie współpracy z dostawcą Paysafe. Rzecznik Binance reporterom CoinDesk:

„Nasz partner fiatowy Paysafe, który zapewnia depozyty/wypłaty w funtach szterlingach za pośrednictwem kart bankowych i przelewów, poinformował nas, że nie będzie w stanie świadczyć takich usług od 22 maja 2023 roku.”

Giełda dodała, że szuka teraz alternatywnego rozwiązania (najprawdopodobniej chodzi o nowych dostawców). Sama zmiana dotknie mniej niż 1% użytkowników platformy. Binance przypomniało również, że oferuje szereg innych metod wpłat i wypłat – zarówno w walutach fiat, jak i kryptowalutach.

Banki vs krypto

W ostatnim czasie amerykańskie i brytyjskie banki zaczęły unikać współpracy z firmami kryptowalutowymi. I są ku temu dobre powody. Na przykład brytyjski regulator zaostrzył przepisy dotyczące nadzoru nad dostawcami, którzy obsługują płatności kryptowalutowe. A MFW wyraźnie grozi bankom, że rozprzestrzenianie się kryptowalut będzie dla nich szkodliwe.

Z kolei w USA ryzyko przymusowego zamknięcia banku – jak to miało miejsce w przypadku Signature – potęguje regulacyjne nękanie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.