Portal zacieśnia współpracę z Polygon aby rozwijać DeFi na BTC

Rozwiązania skalowania sieci Polygon obsługują już  ponad 400 zdecentralizowanych aplikacji w których bazie jest 1,5 miliona użytkowników.

Zdecentralizowana giełda (DEX) i platforma portfela samoobsługowego Portal ogłosiły strategiczną umowę o partnerstwie z dwuwarstwową siecią blockchain Polygon w celu zwiększenia funkcjonalności Bitcoin’a na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Portal oferuje obecnie w pełni zdecentralizowany handel spot i opcjami w sieci, a także pożyczki i pożyczki typu peer-to-peer. Oczekuje się, że to partnerstwo rozszerzy te możliwości poprzez włączenie funkcji wymiany wBTC/BTC oraz POS/WBTC na BTC.

Głównym celem portalu jest kultywowanie samorządnego, anonimowego i nieocenzurowanego ekosystemu Bitcoin na DeFi. Wykorzystanie przez platformę kontraktów hash-locked time-locks zapewnia użytkownikom solidne bezpieczeństwo w ich działaniach transakcyjnych, podczas gdy technologia warstwy trzeciej, Fabric, umożliwia wdrażanie typowych funkcji inteligentnych kontraktów, takich jak stakowanie i płynność,

Prezes wykonawczy Portalu, dr Chandra Duggirala, skomentował potencjał zwiększonej użyteczności Bitcoin w przestrzeni DeFi.

„Biorąc pod uwagę, że Portal jest warstwą DeFi na Bitcoin’ie, cieszymy się, że możemy współpracować z Polygon, aby umożliwić swapy WBTC/BTC i POS-WBTC na BTC. Wierzymy, że posiadanie płynnych rynków i umożliwienie odkrywania cen odpowiednio zabezpieczy cenę Bitcoina w oparciu o ryzyko i umożliwi większą użyteczność Bitcoina.”

Pod koniec września Portal pozyskał środki o wartości 8,5 miliona USD, z udziałem szeregu potęg instytucjonalnych, w tym między innymi Coinbase Ventures, Arrington XRP Capital, OKEx, a także osób powiązanych  z Ethereum, Dfinity i Galaxy Digital.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply