Kwartalne przychody Bakkt rosną do 348 milionów dolarów

Bakkt na dużym plusie

Amerykańska platforma instytucjonalna Bakkt podała swoje wyniki za drugi kwartał 2023 roku, według których jej przychody sięgnęły 348 mln dolarów .

Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku było to zaledwie 14 mln USD, podczas gdy wolumen obrotu Bakkt spadł o 51% do 531 mln USD.

Aktywne konta firmy również spadły o 20%. Ponadto strata netto projektu wyniosła 50,5 mln USD.

Przedstawiciele Bakkt zauważyli, że główny napływ środków pochodził z zakupionej niedawno platformy Apex Crypto .

Zakończenie przejęcia Apex Crypto na początku kwartału było dla nas punktem zwrotnym. Z powodzeniem rozszerzamy naszą obecność w ekosystemie kryptograficznym, pozyskując nowych klientów” – powiedział Gavin Michael, dyrektor generalny firmy.

Po serii zmian biznesowych i kierowniczych firma skupiła się na aplikacji do płatności detalicznych. Jednak według The Block , po stosunkowo pozytywnym raporcie kwartalnym, firma przygotowuje się do ponownego podkreślenia opieki nad kryptowalutami.

Z powodzeniem podpisaliśmy umowy z nowymi klientami i jesteśmy na późnym etapie negocjacji z wieloma potencjalnymi partnerami” – powiedział Bakkt.

W niedalekiej przyszłości firma planuje dodać więcej aktywów do platformy i zintegrować obsługę stakingu instytucjonalnego .

Przypomnijmy, że w maju kierownictwo Bakkt przyznało możliwość rozwoju biznesu w Europie w kontekście wzmocnienia lokalnych ram regulacyjnych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.