Bayern Monachium wkracza w świat piłki nożnej opartej na blockchain

Oparta na łańcuchu blokowym Ethereum gra Fantasy Sorare, do której Bayern dołączył w tym tygodniu, liczy już ponad 100 klubów, między innymi Paris Saint-German, Juventus, PSG i Atletico Madryt.

Nie jest to pierwszy projekt oparty o blockchain w którym FC Bayern Monachium bierze udział, klub zeszłej jesieni nawiązała współpracę ze Stryking Entertainment, aby produkować cyfrowe kolekcje swoich graczy.

W grze Sorare, jest już dostępnych 20 najlepszych lig na świecie.

Sorare działa jako gra dla pięciu osób. Nowi gracze wybierają początkowy skład 10 kart graczy opartych na łańcuchu bloków, z których tworzą swój zespół turniejowy.

Sorare oferuje również graczom możliwość kupowania i handlu kartami z limitowanej edycji, których wyższy wynik i wartość zależy od rzeczywistych wyników graczy w ligowych tabelach piłkarskich i ich rzadkości jako cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Karta z Robertem Lewandowskim kosztuje ponad 370 dolarów. Są tez karty super rzadkie których ceny osiągają i klika tysięcy USD.

Według Nonfungible, strony rankingowej gier opartych na technologii blockchain i wydawców kolekcjonerskich, niewymienialnych tokenów, Sorare przesuwa się w górę w rankingach i zyskuje coraz większą popularność w globalnej społeczności graczy.

Według danych prasowych platforma zajmuje trzecie miejsce z tygodniowym wolumenem obrotu około 243 000 USD. Jednak jeśli chodzi o sprzedaż wszechczasów, Sorare znacznie ustępuje Axie Infinity, która ma mniej więcej trzykrotnie więszy wkład w sprzedaży na rynku.

Sorare niedawno pojawił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie platforma ma nadzieję przyciągnąć 60 milionów amerykańskich graczy fantasy sports.

zródło:cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply