Kurs Bitcoina poniżej 20-dniowej MA „nie wygląda pozytywnie”

Cena bitcoina (BTC) w ciągu ostatnich dwóch dni spadła o ponad 7% wartości. Spadek następuje po okresie tylko silnych zysków. BTC wraz ze spadkiem osunął się z powrotem poniżej 20-dniowej średniej ruchomej (MA). Może to być znak, że zobaczymy dalszą korektę.

Ten spadek bitcoina nie wygląda pozytywnie

Patrząc na wykres cenowy bitcoina, wyraźnie widać, że cena znajduje się obecnie na ważnym poziomie. Po próbie przebicia przez byki granicy 30 000 USD na początku kwietnia, widzimy, że bitcoin obecnie odwrócił trajektorię.

Obecny poziom jest ważnym poziomem, na który należy zwracać uwagę. Jednak według analityków fakt, że bitcoin zamknął się wczoraj poniżej 20-dniowej MA, nie jest pozytywnym znakiem.

Na przykład Laurent Kssis z CEC Capital mówi, że to „pokazuje korektę”, która może stać się poważniejsza. Z kolei Sheraz Ahmed ze Storm Partners stwierdził w komentarzu dla Coindesk:

„To cofnięcie nie wygląda pozytywnie. Ale patrząc na roczny wykres bitcoina, jasne jest, że właśnie doświadczyliśmy okresu wyjątkowego wzrostu, gdy sektor odzyskuje siły po kryptowalutowych wpadkach z ostatnich lat”.

Korekta byłaby zatem „zdrowa” po ogromnych zyskach w ostatnich miesiącach. Jeśli byki bitcoinowe rzeczywiście odpuszczą na obecnym poziomie wsparcia, poziom cenowy w okolicach 25 500 USD mógłby być kolejnym przystankiem.

Pozytywne wieści

Pomimo wykresów o czerwonym zabarwieniu, wczoraj nadal pojawiały się pozytywne wiadomości. Na przykład parlament europejski zatwierdził historyczną ustawę kryptowalutową „MiCA”. Dzięki temu UE znajduje się w globalnej czołówce, jeśli chodzi o regulację kryptowalut.

Poinformowano również, że holenderski sędzia tymczasowo uwolni dewelopera Alexeya Pertseva. Deweloper miksera kryptowalutowego Tornado Cash został aresztowany w Holandii za rzekome wykorzystanie swojego miksera do prania pieniędzy. Koniec końców będzie mógł oczekiwać na swoją sprawę w domu.

Comments (No)

Leave a Reply