Konferencja Blockchain i Finanse. Relacja i podsumowanie.

Konferencja Blockchain i Finanse już za nami. 17 stycznia w Warszawie miało miejsce wydarzenie, na którym spotkały się ze sobą osoby z branż finansów, kryptowalut i Blockchain.  Jak się okazało, bez problemu znalazły ze sobą wspólny język.

W ciągu całego dnia – już od 9 rano do późnych godzin wieczornych, uczestnicy Konferencji Blockchain i Finanse otrzymali solidny zastrzyk wiedzy. Na dwóch salach Centrum Konferencyjnego MsMermaid spotkały się osobistości z Polski i z zagranicy, które nie tylko uczestniczyły w prelekcjach, ale także nawiązywały nowe, wartościowe relacje biznesowe. Dla wszystkich biorących udział w wydarzeniu była to okazja do zawarcia nowych, wartościowych znajomości ze znanymi, lubianymi i cenionymi osobistościami z branży.

Tak, jak zapowiadali wcześniej organizatorzy w przestrzeni MsMermaid Center at The Tides znalazły się dwie sceny – Blockchain i Finanse. Pozwoliło to na indywidualny dobór wystąpień, których chcieliście wysłuchać. Na każdej ze scen odbyło się po 13 prelekcji i 3 panele dyskusyjne.

Na scenie Blockchain wystąpili: Krzysztof Piech, Marek Kirejczyk, Piotr Włodarek, Tomasz Drwięga (ETH Parity), Artur Kuczmowski (Kancelaria Thompson&Stein), Kajetan Komar-Komarowski (lexsecure.pl), Paweł Cichocki, Tomasz Waszczyk, Piotr Rutkowski, Jacek Trzmiel (Coinfirm), Szymon Słodczyk, Mariusz Sperczyński, Damian Dzienio.

Wśród prelegentów sceny Finanse znalazły się takie nazwiska jak: Łukasz Zgiep (Beesfund), Bolesław Wójtowicz (Bogaty.men), Sławomir Muturi (fridomia.pl), Przemysław Słomski (slomski.us), Krzysztof Wojczal (krzysztofwojczal.pl), Paweł Bilnicki (zarobmy.se), Leszek Koprowicz (FlyingAtom.gold), Wojciech Jakubas, Roman Zaborowski, Joanna Sikorska (artdivision.pl i bithub.pl), Andrzej Sadowski, Andrzej Laskowski, Arkadiusz Sieroń oraz Tomasz Deptuch.

Konferencja Blockchain i Finanse została zakończona galą rozdania nagród branżowych Nexus 2019. Część konferencyjna i galę rozdzielił jeszcze występ satyryczny Andrzeja Poniedzielskiego.

 Nagrodami Nexus 2019 zostały wyróżnione osoby oraz projekty z branży blockchain, kryptowalut i finansów. Podczas gali wręczonych zostało 13 statuetek. Nagrody w 9 kategoriach przyznała Kapituła Konkursu na podstawie zgłoszeń zebranych wcześniej w otwartej ankiecie.

2 nagrody (Nexus Omnia Blockchain i Nexus Omnia Finanse) zostały przyznane dla osób wyróżniających się w swoich branżach. Ostatnie 2 statuetki trafiły dla autorów najlepszych tego dnia prezentacji na każdej ze scen. Wyłoniło ich głosowanie wśród uczestników konferencji.

Laureaci w poszczególnych kategoriach:

1. Społecznik roku – Piotr Misiurek (???)
2. Najlepszy polski projekt Blockchain – Universal Login
3. Analityk roku – Arkadiusz Jóźwiak
4. Mecenas roku – Sławomir Mentzen
5. Bezpieczny Blockchain – Coinfirm
6. Aktywista roku – Krzysztof Piech
7. Blog niezależności i wolnej myśli finansowej – IndependentTrader.pl
8. Influencer roku – Bitcoin Feniks
9. Pieszczoczek – Maciej Wapiński
10. Nexus Omnia Blockchain – Tomasz Drwięga
11. Nexus Omnia Finanse – Rafał Zaorski
12. Nexus Publiczności scena Finanse – Wojciech Jakubas
13. Nexus Publiczności scena Blockchain – Kajetan Komar Komorowski

Dla wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami odnośnie Gali Nexus 2019 odsyłamy na specjalną stronę poświęconą tym nagrodą.  Możecie ją odwiedzić klikając w ten link.

Konferencja Blockchain i Finanse to doskonały przykład integracji społeczności skupionej wokół blockchain, kryptowalut i finansów w Polsce. Szerokie spektrum omawianych tematów stało się nie tylko solidnym źródłem nowej wiedzy, ale również inspiracji do dalszych, samodzielnych poszukiwań.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, bez których Konferencja Blockchain i Finanse wraz z Galą rozdania nagród Nexus 2019 nie mogłaby się odbyć:

Do zobaczenia za rok!

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.