Kapitalizacja stablecoina FDUSD wzrosła o 51% w ciągu miesiąca

FDUSD bierze kawaek tortu stablecoin

Według CoinGecko w ciągu ostatnich 30 dni podaż stablecoina First Digital USD (FDUSD) wzrosła o 51,4%. Liczba ta osiągnęła 393,7 miliona dolarów.

Dla porównania: kapitalizacja Tethera ( USDT ) spadła w ciągu ostatniego miesiąca o 1%, Binance USD (BUSD) – o 20,2%. Jednocześnie TrueUSD (TUSD) wzrósł w tym samym okresie o 10,3%.

FDUSD zajmuje 11. miejsce w rankingu stablecoinw. Moneta oparta na dolarze amerykańskim została wprowadzona na rynek przez First Digital Labs z siedzibą w Hongkongu w czerwcu 2023 r. Zasób jest dostępny w sieciach Ethereum i BNB Chain.

26 lipca Binance wypuściło monetę stablecoin i na krótko wyeliminowało opłaty za pary BNB/FDUSD, FDUSD/BUSD i FDUSD/USDT. W sierpniu giełda kryptowalut usunęła opłaty za parę BTC/FDUSD.

Wcześniej dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao , skrytykował USDT, nazywając ten aktyw „czarną skrzynką” o „pewnym” poziomie ryzyka. Niedługo potem okazało się, że giełda przeniosła część swoich rezerw USDC na innego stablecoina.

„Ponad 90% dostaw FDUSD koncentruje się na Binance, bez rzeczywistej obecności w DeFi lub aplikacjach on-chain. W tej chwili nie ma nic szczególnie interesującego” – powiedział The Block analityk Nansen, Martin Lee .
Pod koniec sierpnia Binance poinformowało klientów o zamiarze zaprzestania wspierania własnego stablecoina BUSD w 2024 roku. Użytkownikom zaproponowano wymianę aktywów na FDUSD.

Comments (No)

Leave a Reply