JPMorgan: 13% Amerykanów zainwestowało w kryptowaluty

Odsetek dorosłych mieszkańców USA, którzy kiedykolwiek przelali środki na konto powiązane z kryptowalutami, wzrósł z 3 procent przed 2020 r. do 13 procent w czerwcu 2022 r. Tak wynika z najnowszego badania JPMorgan.

Eksperci konglomeratu finansowego przeanalizowali próbkę 5 milionów kont, na których miesięczny wolumen transakcji wynosił co najmniej 1000 dolarów. Zidentyfikowali przelewy na i z platform kryptowalutowych.

Stwierdzili, że większość użytkowników detalicznych po raz pierwszy zainwestowała w cyfrowe aktywa w szczytowych cenach. Zauważyli, że zachowanie to korelowało z rynkami tradycyjnymi.

W ciągu ostatnich kilku lat napływy pieniędzy od inwestorów detalicznych na konta kryptowalutowe znacznie przewyższyły odpływy z nich. Ruch funduszy stał się bardziej zrównoważony wraz ze spadkami na rynku w pierwszej połowie 2022 roku.

Pod względem wieku, badacze odkryli, że millenialsi mają najwyższy udział w inwestowaniu w kryptowaluty – 20% w porównaniu z 11% dla pokolenia X i zaledwie 4% dla baby boomers. We wszystkich grupach mężczyźni są bardziej zaangażowani w nową klasę aktywów.

Azjaci lubią ryzyko?

Analitycy JPMorgan zwrócili uwagę, że Azjaci o wysokich dochodach są najbardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty.

Badacze stwierdzili jednak, że wielkość inwestycji ze strony użytkowników jest stosunkowo niewielka. Średnia wielkość przelewu na platformy kryptowalutowe od połowy 2015 roku wynosiła około 620 dolarów, czyli mniej więcej równowartość tygodniowego wynagrodzenia. Prawie 15% inwestorów zainwestowało w cyfrowe aktywa więcej niż miesięczne zarobki.

Wracając do zainteresowania kryptowalutami w stosunku do ruchów cenowych, analitycy zauważyli, że większość inwestorów o niskich dochodach dokonywała zakupów po wyższych cenach.

Na przykład średnia cena zakupu pierwszej kryptowaluty dla tej kategorii wśród millenialsów wynosi 45 500 USD, podczas gdy u najzamożniejszych rówieśników 42 400 USD. Ten trend jest wspólny dla wszystkich pokoleń.

Przypomnijmy, że prawie połowa amerykańskich właścicieli kryptowalut miała niższe niż oczekiwane zwroty z inwestycji. Tak wynika z ankiety Pew Research Center opublikowanej w sierpniu.

Comments (No)

Leave a Reply