Nowa wersja portfela Electrum

Zespół programistów Electrum wydał wersję 4.0.5 portfela, która rozwiązuje problem spowodowany ostatnią aktualizacją systemu macOS Big Sur.

Aktualizacja Big Sur wydana w zeszłym tygodniu uniemożliwiła użytkownikom Electrum na macOS korzystanie z portfela.

„Aktualizacja Big Sur uszkodziła Electrum na urządzeniach Mac. Nie można otworzyć aplikacji ani pobrać żadnego z moich portfeli ”.
Błąd pojawił się po raz pierwszy 1 sierpnia po opublikowaniu odpowiednich informacji na Github Electrum, mniej więcej w czasie, gdy Apple wypuściło wersję beta Big Sur.

Według dewelopera Electrum, SomberNight, „główna przyczyna problemu jest nadal nieznana”, ale ma to związek z obsługą Big Sur Python, języka programowania, w którym napisane jest Electrum.

Aby obejść ten problem, użytkownicy Electrum mogą uruchamiać oprogramowanie ze źródła lub osadzać starszą wersję Pythona w portfelu. 18 listopada zespół Electrum ogłosił wydanie nowej wersji portfela, która rozwiązuje ten problem.

W październiku ZDNet przeprowadził badanie kradzieży BTC z portfeli Electrum w ciągu ostatnich dwóch lat. Według badania, w tym okresie użytkownikom Electrum skradziono BTC o wartości 24,2 miliona dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.