Właścicielem 36 miliardów DOGE może być giełda kryptowalut

To prawdopodobnie giełda krypto

Z ponad 36 miliardami DOGE na swoim adresie, „wieloryb” jest najprawdopodobniej giełdą kryptowalut. Jeden z programistów Dogecoin, Patrick Lodder, powiedział o tym Business Insiderowi .

Pierwsze 100 DOGE przybyło pod adres nieznanego właściciela w lutym 2019 roku. W sumie otrzymał ponad 55,8 miliarda i wysłał ponad 19 miliardów tokenów. Portfel zawiera 36,7 miliarda monet o wartości 11,69 miliarda dolarów po aktualnym kursie.

Ponad 28% wszystkich DOGE w obiegu znajduje się na jednym adresie. Jego właściciel rzadko sprzedaje kryptowalutę: jedyna wychodząca transakcja w 2021 roku miała miejsce w kwietniu. Jego wielkość przekroczyła 100 milionów DOGE.

https://bitinfocharts.com/dogecoin/address/DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L-full

Niektórzy analitycy uważają, że brak aktywności na portfelu wskazuje, że należy on do osoby fizycznej. Jednak według Loddera adres może być kontrolowany przez giełdę, która wykorzystuje go jako „zimny portfel”.

Wygląda na to, że ktoś przechował dużo pieniędzy i ze względów bezpieczeństwa przeniósł je do zimnego portfela” – zauważył deweloper.
W społeczności jest kilka opinii na temat tego, kto jest właścicielem adresu. W styczniu 2021 roku członek forum BitcoinTalk zasugerował, że może być z nim powiązany Elon Musk .

Bloomberg zwrócił uwagę w lutym, że czas powstania adresu zbiega się z rozpoczęciem obsługi Dogecoin na platformie Robinhood.

– Jest mało prawdopodobne, aby adres był kontrolowany przez jedną osobę – powiedział Lodder. Jednak jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest poproszenie właściciela o dowody kryptograficzne, na które raczej się nie zgodzi – dodał deweloper.

Według niego samo istnienie takiego portfela szkodzi Dogecoin. Spekulacje na jego temat wywołuje strach wśród inwestorów.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.