J.K. Rowling poprosiła o wytłumaczenie co to bitcoin. Buterin, Musk i inni przyszli z pomocą

Brytyjska pisarka J.K. Rowling, najbardziej znana jako autorka serii powieści o Harrym Potterze, zastanawiała się, czym jest bitcoin i jak działa. Wkrótce na ratunek przyszli Elon Musk, Vitalik Buterin i setki innych użytkowników Twittera.

W komentarzu do tweeta autorstwa dziennikarza CoinDesk Lee Kuena, słynna pisarka skarżyła się, że nie rozumie Bitcoina i poprosiła o wyjaśnienie, co to jest.

Wkrótce pojawiła się odpowiedź twórcy Ethereum, Vitalika Buterina, który napisał, że pierwsza kryptowaluta „nie jest niczym poparta”.

To jest waluta cyfrowa. W sumie istnieje około 18 milionów takich jednostek walutowych. Nic jej nie wspiera. Jest po prostu cenna, ponieważ jest rodzajem czegoś kolekcjonerskiego

Vitalik mówił także o sieci komputerów, do których każdy może dołączyć i porównał to do MS Excela.

Oczywiście nie wszystkim podobał się ten komentarz.

„Nie słuchaj tego chudego faceta. Jego wzorem do naśladowania była Elizabeth Holmes [założycielka niesławnych Theranos ] ”, napisał @PsychedelicBart.

Starając się być jak najbardziej klarownymi, niektórzy użytkownicy Twittera używali terminologii wymyślonej przez samą Rowling.

Tak jak poprzednio, czarodzieje są zmuszeni zaufać Gringottowi.” Bitcoin to naprawia ”, napisał @Bitcoin.

Rowling najwyraźniej jednak trochę zrozumiała.

„Ludzie tłumaczą mi teraz bitcoiny i szczerze mówiąc, są to bla bla bla bla bla (My Little Pony?), Bla bla bla komputery (jest jeden z nich), bla bla bla crypt (brzmi niesamowicie) , bla bla bla bla, miej świadomość ryzyka (ogólnie nie zdaję sobie sprawy) – narzekała pisarka.

Szef Tesli i SpaceX, Elon Musk, „zgłosił się na ochotnika”, aby rozwiązać problem. Wyraził opinię, że działalność banków centralnych czyni Bitcoin bardziej niezawodnymi „pieniędzmi internetowymi” w porównaniu z pieniędzmi fiducjarnymi, których podaż gwałtownie rośnie.

Musk dodał, że nadal ma 0,25 BTC.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.