Ferrari zaakceptuje kryptowaluty jako płatność za swoje samochody w USA

Kupisz Ferrari za kryptowaluty

Ferrari zaakceptuje kryptowaluty jako płatność za swoje samochody w USA, informuje Reuters.

Ferrari (NYSE: RACE ) zaczęło akceptować płatności w kryptowalutach za swoje luksusowe samochody sportowe w USA i rozszerzy program na Europę na prośby swoich klientów, powiedział Reutersowi szef marketingu i handlu.

Zdecydowana większość największych firm trzymała się z daleka od kryptowalut, ponieważ zmienność bitcoinów i innych tokenów sprawia, że ​​są one niepraktyczne w handlu. Niejednolite regulacje i wysokie zużycie energii również zapobiegły rozprzestrzenianiu się kryptowalut jako środka płatniczego.

Należą do nich producent samochodów elektrycznych Tesla (NASDAQ: TSLA ), który w 2021 roku zaczął akceptować płatności w bitcoinach, największej kryptowalucie, zanim dyrektor generalny Elon Musk wstrzymał tę działalność ze względów środowiskowych.

Dyrektor ds. marketingu i handlu Ferrari, Enrico Galliera, powiedział, że kryptowaluty poczyniły wysiłki, aby zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez wprowadzenie nowego oprogramowania i szersze wykorzystanie źródeł odnawialnych.

Nasz cel, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. w całym naszym łańcuchu wartości, został całkowicie potwierdzony” – powiedział w wywiadzie.

Ferrari stwierdziło, że decyzja została podjęta w odpowiedzi na prośby rynku i dealerów, ponieważ wielu jego klientów zainwestowało w kryptowaluty.

„Niektórzy to młodzi inwestorzy, którzy zbudowali swoje fortuny na kryptowalutach” – powiedział. „Niektórzy to bardziej tradycyjni inwestorzy, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele”.

Podczas gdy niektóre kryptowaluty, takie jak druga co do wielkości eter, poprawiły swoją efektywność energetyczną, bitcoin nadal spotyka się z krytyką ze względu na energochłonne wydobycie.

W pierwszej połowie tego roku Ferrari wysłało ponad 1800 samochodów do regionu obu Ameryk, w tym Stanów Zjednoczonych.

Galliera nie powiedział, ile samochodów Ferrari spodziewa się sprzedać za pośrednictwem kryptowalut. Powiedział, że portfel zamówień firmy jest mocny i w pełni zarezerwowany aż do 2025 r., ale firma chciała przetestować ten rozszerzający się wszechświat.

Pomoże nam to nawiązać kontakt z ludźmi, którzy niekoniecznie są naszymi klientami, ale mogą sobie pozwolić na Ferrari” – powiedział.

Włoska firma, która w 2022 r. sprzedała 13 200 samochodów, a ceny zaczynały się od ponad 200 000 euro (211 000 dolarów) i sięgały do ​​2 milionów euro, planuje rozszerzyć program kryptowalut na Europę do pierwszego kwartału przyszłego roku, a następnie na inne regiony, w których kryptowaluty są prawnie akceptowane.

Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) to największy region Ferrari, na który przypada 46% wszystkich dostaw samochodów w pierwszej połowie tego roku.

Zainteresowanie jest takie samo w USA i Europie, nie widzimy ogromnych różnic” – powiedział Galliera.

Ferrari zwróciło się do jednego z największych procesorów płatności w kryptowalutach, BitPay, na wstępną fazę w USA i umożliwi transakcje w bitcoinach, etherze i USDC, jednym z największych tzw. stablecoinów. Ferrari może korzystać z innych procesorów płatniczych w różnych regionach.

Ceny się nie zmienią, żadnych opłat ani dopłat, jeśli płacisz kryptowalutami” – powiedziała Galliera.

Bitpay natychmiast zamieni płatności w kryptowalutach na tradycyjną walutę w imieniu dealerów Ferrari, dzięki czemu będą oni chronieni przed wahaniami cen.

To był jeden z naszych głównych celów: unikanie, zarówno naszych dealerów, jak i nas, bezpośredniego kontaktu z kryptowalutami i ochrona przed ich dużymi wahaniami” – powiedziała Galliera.

Jako podmiot przetwarzający płatności, BitPay zapewni, że waluty wirtualne pochodzą z legalnych źródeł i nie pochodzą z działalności przestępczej ani nie są wykorzystywane do prania dochodów z przestępstwa lub uchylania się od płacenia podatków.

Szef marketingu i handlu Ferrari powiedział, że większość dealerów w USA już przystąpiła do programu lub wkrótce się zgodzi

Jestem pewien, że ​​wkrótce dołączą inni” – powiedziała Galliera.

Comments (No)

Leave a Reply