Górnicy w Montanie są zobowiązani do korzystania z energii odnawialnej

Hrabstwo Missoula w amerykańskim stanie Montana przyjęło w zeszłym tygodniu rozporządzenie w sprawie regulacji górnictwa kryptowalutowego.

Według lokalnych mediów przedstawiciele okręgu Missoula jednogłośnie głosowali za wprowadzeniem nowych zasad dla lokalnych firm związanych z wydobywaniem kryptowalut. Projekt zasad, który został zaproponowany w zeszłym miesiącu, stwierdził, że mają one na celu „ochronę zdrowia, bezpieczeństwa, moralności i ogólnego dobrobytu mieszkańców okręgu”.

Nowa ustawa opiera się na możliwych konsekwencjach wydobywania kryptowalut. Chodzi o wpływ na globalne ocieplenie i produkcję e-śmieci. Ponadto od tej pory górnicy kryptowalut w okręgu będą mogli prowadzić działania tylko w obszarach pracy przemysłu lekkiego i ciężkiego i dopiero po ich sprawdzeniu i zatwierdzeniu.

Górnicy będą również zobowiązani do przedstawienia dowodów, że wszystkie śmieci elektroniczne produkowane przez nich będą przetwarzane przez licencjonowaną firmę zajmującą się gospodarką odpadami z Departamentu Jakości Środowiska. Inna nowa zasada ustanowiona w okręgu wymaga od górników korzystania wyłącznie z energii odnawialnej.

Projekt wszedł w życie 4 kwietnia 2019 r. I będzie obowiązywać do 3 kwietnia 2020 r. Przedstawiciele rządu twierdzą, że firma górnicza Hyperblock obecnie zużywa tyle energii elektrycznej, co trzecia część wszystkich domów w okręgu, i planuje potroić zużycie energii elektrycznej. Hyperblock kupuje podobno energię hydroelektryczną, ale członkowie komisji twierdzą, że wypiera ona innych potencjalnych nabywców energii odnawialnej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.