Bitfinex wprowadzi stokenizowane BTC, ETH i LTC poprzez integrację pNetwork

Firma iFinex, czyli właściciel Bitfinex ogłosił dzisiaj integrację z cross-chain’owym systemem pNetwork, który umożliwi automatyczne przeniesienie BTC, ETH i LTC na blockchain’y DeFi bezpośrednio z platformy Bitfinex. pNetwork to zdecentralizowana warstwa zarządzania obsługująca mosty pTokens między blockchain’ami.

pTokens sprawia, że ​​kryptowaluty są „kompatybilne” z łańcuchami bloków, takimi jak pBTC, co umożliwia posiadaczom Bitcoin’ów eksplorację platform Defi Ethereum i EOS  bez konieczności sprzedaży lub handlu ich kryptowalutami. W lipcu tego roku rozpoczęła się obsługa pNetwork DAO, umożliwiająca posiadaczom tokena PNT na decydowaniu o wdrażanych rozwiązaniach cross-chain’owych w  DeFi.

​​Po uruchomieniu pTokenn, tokeny takie jak pBTC, pETH i pLTC, będą notowane na eosfinex, non-custodial’nej giełdzie, która jest częścią marki iFinex. Wpłaty i wypłaty wyżej wymienionych pTokenów będą dostępne w Bitfinex dla Ethereum i EOS za pośrednictwem sieci pToken. W odniesieniu do handlu wiodącymi cyfrowymi tokenami CTO Bitfinex Paolo Ardoino powiedział:

Nasza integracja z pTokens zapewni bardzo potrzebną bramę do ekosystemu DeFi dla klientów Bitfinex korzystających z płynności giełdy.

Ardoino wierzy, że pTokens umożliwi wykorzystanie głównych aktywów kryptograficznych w różnych aplikacjach i giełdach opartych na łańcuchu bloków, ponieważ pTokens umożliwia przenoszenie aktywów za pomocą mostu pTokens. Ruch, który według CTO mógłby pozwolić dApps i tokenizacji cross-chain na pokonanie „ścian łańcucha bloków”.

Na początku tego miesiąca firma Eosfinex uruchomiła wersję beta swojej sieci głównej, stwierdzając, że zapewni płynność z Bitfinex dla społeczności EOS. Co więcej, kierownik projektu w pNetwork, Thomas Bertani powiedział, że eosfinex pozwoliłby na połączenie płynności scentralizowanej wymiany ze zdecentralizowaną przestrzenią, czyniąc pTokens kompatybilnymi z różnymi dApps opartymi na blockchain. Według CoinMarketCap Bitfinex jest piątą co do wielkości giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu.

zródło:coindesk

Comments (No)

Leave a Reply