Nasdaq: kryptowaluty odegrają znaczącą rolę w światowej gospodarce

Prezes Nasdaq Adena Friedman powiedziała Bloombergowi, że druga co do wielkości giełda na świecie wciąż rozważa wprowadzenie kontraktów futures na Bitcoin.

Według niej, firma obecnie ocenia wykonalność wprowadzenia takich produktów, negocjując z różnymi przedstawicielami branży. Friedman dodała, że Nasdaq chciałby wprowadzić konkurencyjny instrument finansowy, który różni się od instrumentów już dostępnych na rynku. Ponadto firma obawia się o zapewnienie skutecznego zarządzania ryzykiem w kontekście tego typu produktów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz upewnić się podczas tworzenia produktu, jest to, czy ludzie będą go używać inaczej niż teraz ”, powiedziała Adena Friedman. „ Musimy również przejść samocertyfikację jako giełda kontraktów terminowych. Możemy do tego wykorzystać naszą licencję NFX, ale musimy upewnić się, że wszystko jest gotowe do zarządzania ryzykiem

Friedman podkreśliła również, że produkty giełdowe oparte na kryptowalutach są już przedmiotem obrotu w skandynawskiej spółce zależnej Nasdaq .

Według niej Nasdaq jest przekonany, że kryptowaluty „odegrają znaczącą rolę w światowej gospodarce”.

Przypomnijmy, że początkowo wprowadzenie kontraktów futures na Bitcoin na Nasdaq było planowane w pierwszej połowie 2019 roku.

źródło: https://www.bloomberg.com/news/videos/2018-01-24/nasdaq-ceo-adena-friedman-on-the-market-economy-video

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.