Jak i gdzie trzymać kryptowaluty?

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem kryptowaluty, musimy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, gdzie będziemy przetrzymywać nasza wirtualną walutę. Warto więc zaopatrzyć się w specjalny portfel, który pozwoli nam na bezpieczne przechowywanie tego typu rzeczy. Tak więc należy dobrze zastanowić się nad wyborem takiego portfela.

Gdzie trzymać kryptowaluty

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów portfeli przeznaczonych specjalnie do kryptowalut. Możemy podzielić je na dwa rodzaje tj.

Portfele fizyczne

Najczęściej występują w postaci pendrive’a, który podłącza się do portu USB. Główną zaletą takiego urządzenia jest mały rozmiar, dzięki czemu możemy mieć go zawsze przy sobie. Dodatkowo nie wymaga stałego dostępu do Internetu, przez co nie jesteśmy narażeni na ataki hakerskie.

Portfele wirtualne

Portfel występujące w postaci aplikacji na telefon, bądź komputer. Wymagają ciągłego dostępu do Internetu, przez co jesteśmy narażeni na atak hakerów i utratę wszystkiego, co posiadamy. Osobiście polecam portfele fizyczne z powodu większego bezpieczeństwa.

Jak trzymać kryptowaluty

Zakupione kryptowaluty możemy przechowywać w portfelach wirtualnych, które możemy zainstalować na komputerze. Jeśli wybieramy takie rozwiązanie, warto zaopatrzyć się w dysk zewnętrzny. Ponieważ klucze zapisują się na dysku, a wtedy dostęp do nich ma każdy użytkownik danego komputera. Dlatego warto zainwestować w dysk zewnętrzny, który uchroni nas przed takimi sytuacjami, że ktoś z użytkowników komputera ma dostęp do naszego klucza. Drugi sposób to portfele wirtualne w postaci aplikacji mobilnych, czy korzystających z chmury. Przy wyborze tego typu należy naprawdę zastanowić się nad tym, czy poziom bezpieczeństwa jest wystarczający i czy nie jesteśmy narażeni na ataki, w końcu przy wszystkich operacjach jesteśmy cały czas podłączeni do sieci. Ostatni sposób chyba najbardziej bezpieczny to zakup portfela w wersji fizycznej, na którym będziemy przechowywać nasze kryptowaluty. Wyróżnia się tym, że nie wymaga podpięcia do sieci, przez co atak jest praktycznie niemożliwy. Warto jednak pamiętać o tym, gdzie się go zostawiło i nie dopuścić do zagubienia go.

Jak bezpiecznie trzymać kryptowaluty

Jak możemy zauważyć najbezpieczniejszym sposobem trzymania przetrzymywania kryptowaluty, jest portfel fizyczny. Nie wymaga on dostępu do Internetu, przez co nikt nam się nie włamie i nie okradnie nas z naszych oszczędności. Należy jedynie dobrze go pilnować i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Będziemy mieli pewność, że nic złego się wtedy nie stanie. Portfele online jak na razie nie posiadają jeszcze zbyt mocnych zabezpieczeń, przez co jesteśmy narażeni na potencjalną utratę oszczędności.

Comments (No)

Leave a Reply