BitPay: 10% to płatności w Dogecoin

Wzrost płatności w DOGE

Według Sonny’ego Singha, dyrektora handlowego usługi płatności kryptowalutowej BitPay, firma odnotowała w ostatnich miesiącach znaczący wzrost udziału płatności w Dogecoin.

Każdego roku przez BitPay przechodzą miliardy dolarów płatności w różnych kryptowalutach. Według Singha płatności DOGE stanowią teraz do 10% wszystkich płatności kryptowalutowych przetwarzanych przez BitPay.

Z kolei udział płatności w bitcoinach znacznie się zmniejszył. Teraz za pomocą BTC przechodzi nie więcej niż 50% całkowitego wolumenu płatności. Oprócz Dogecoin właściciele sklepów podłączonych do BitPay coraz częściej preferują płatności stablecoin.

Bitcoin jest postrzegany jako aktywo inwestycyjne, a inne aktywa cyfrowe stają się coraz bardziej popularne w przypadku płatności.

W ostatnich miesiącach wiele firm zaczęło akceptować płatności w Dogecoin, na przykład duży amerykański sklep internetowy Newegg i AirBaltic. Niedawny wzrost kursu DOGE doprowadził do upadku części systemów aplikacji handlowych jak np. Robinhood – platforma nie radziła sobie z napływem osób, które chciały kupić kryptowalutę.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.