Chainlink – najlepsza kryptowaluta 2020 roku?

Wartość tokena Chainlink (Link) w ostatnim czasie szybko rośnie. Wynika to z faktu zastosowania specjalnego oprogramowania buforowego w oracle. Przyciąga to uwagę inwestorów, co zwiększa wartość aktywów i wzmacnia trend zwyżkowy.

W pierwszym kwartale tego roku Link wzrósł już o ponad 40%, a w ciągu miesiąca o 34,7% do BTC i ponad 80% do USD i obecnie kosztuje około 3,33 USD.

W weekend kryptowaluta zanotowała duży wzrost ceny o 62%, gdy jej wartość osiągnęła 3,66 $.

12. kryptowaluta (za coingecko.com)pod względem kapitalizacji rynkowej wykazuje imponujący ruch w górę. Z kolei w kwietniu Bitcoin osiągnął tylko 5% zysku, tracąc 10% w pierwszym kwartale.

Link ma wielu lojalnych zwolenników, którzy stale promują lub projekt, a tym samym przyciągają potencjalnych nabywców. Ich wysiłki tworzą pozytywny impuls, który jeszcze bardziej podnosi cenę ”- powiedział Connor Abandshine, analityk badań kryptograficznych w firmie Digital Assets Data.

Niedawno Chainlink ofrował swoim „promotorom” udział w nowym projekcie o nazwie „Protokół podstawowy” oraz partnerstwa w dziedzinie zdecentralizowanego finansowania ( DeFi ).

Chainlink to system wyroczni zbudowany w oparciu o blockchain Ethereum. Wyrocznia to oprogramowanie, które może szybko zebrać pakiet dodatkowych informacji i wysłać te dane do łańcucha bloków . Na przykład ktoś kupuje ubezpieczenie od trzęsienia ziemi lub huraganu. A jeśli katastrofa naprawdę się wydarzy, wyrocznia natychmiast informuje inteligentną umowę o konieczności wypłacenia ubezpieczenia. Z kolei token Link służy do opłacania usług operatorów węzłów Chainlink.

Podstawowy protokół, stworzony w marcu przez EY i Consensys we współpracy z Microsoftem, umożliwia przedsiębiorstwom tworzenie własnych zamkniętych procesów biznesowych w sieci Ethereum. Protokół obejmuje wiele innowacyjnych technologii blockchain, w tym przechowywanie offline i identyfikację rozproszoną. Dzięki temu firmy mogą ustanawiać i synchronizować procesy i umowy przy użyciu wspólnych standardów, z całkowitą poufnością i bez przechowywania danych osobowych w samym łańcuchu bloków.

Ludzie są niesamowicie zainspirowani faktem, że Chainlink pomoże aplikacjom korporacyjnym stać się częścią sieci podstawowej z inicjatywą taką jak Basic Protocol„, powiedział Vance Spencer – współzałożyciel firmy technologicznej Framework Ventures, która jest jednym z największych posiadaczy tokenów Link.

Niektórzy eksperci uważają, że Chainlink idealnie wpasuje się w podstawowy protokół jako pośrednik lub wyrocznia (oracle) i będzie mógł skorzystać z przejścia z sieci bazowej na usługi oprogramowania pośredniego, które zapewniają bezpieczeństwo kanałów danych.

Przemysł DeFi zwrócił się w kierunku Chainlink po licznych atakach hakerów na platformę kredytową bZx. Lutowy hack pokazał, że korzystanie z jednego źródła znacznie zwiększa ryzyko.

Link zyskał sławę dzięki różnorodności opcji korzystania z protokołu, zwłaszcza dzięki obsłudze zdecentralizowanych źródeł danych referencyjnych cen, które wykorzystują różne protokoły DeFi, na przykład Synthetix i bZx.

Atakujący manipulowali cenami aktywów bZx i zarabiali w ten sposób dużo pieniędzy. Było to możliwe głównie dlatego, że platforma wykorzystywała sieć Kyber Network jako jedyną wyrocznię cen aktywów.

Jeśli jest kilka wyroczni, atakującym jest dużo trudniej manipulować cenami, ponieważ w wyniku ich wysiłków nie wpływa to znacząco na końcowy wynik transakcji.

Teraz sieci bZx, Aave, Celsuis i platforma pożyczkowaa Synthetix współpracują z Chainlink w celu opracowania bezpiecznych rozwiązań, które obsługują wiele wyroczni.

Przedstawiciele Chainlink twierdzą, że jego zdecentralizowana sieć oracle może znacznie rozszerzyć funkcjonalność inteligentnych kontraktów DeFi, rozszerzyć zakres oferowanych produktów i sprawić, że rynek będzie lepiej regulowany i atrakcyjny dla nowych inwestorów. Jeśli okaże się to prawdą, Link może nadal osiągać lepsze wyniki niż Bitcoin i większość innych kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.